Jsme největší strojírenský web
Oslavte s námi víc než 142 tisíc návštěv a 752 tisíc zobrazených stránek za měsíc leden! Máme pro vás dárek...

Strojírenská skupina Alta se propadla do ztráty 381 milionů

Redakce STROJIRENSTVI.CZ vydáno dne 12. prosince 2017

Strojírenská skupina Alta se loni propadla do ztráty 381 milionů korun. V roce 2015 přitom vydělala ještě 68 milionů korun.

Skupina, která dlouhodobě podniká zejména v Rusku, na Ukrajině a v Bělorusku měla i nižší výnosy, které jí klesly zhruba o čtvrtinu na 2,055 miliardy korun. Vyplývá to ze zprávy společnosti za loňský rok. Ten podle předsedy představenstva Alty Invest Vladimíra Plašila znamenal v činnosti skupiny důležitý vývojový mezník. „V reakci na rychle se měnící situaci na mezinárodních trzích a změny v rámci holdingu byla formou štěpení a následné fúze společností ze skupiny ALTA završena transformace komoditní a majetkové struktury skupiny,“ uvedl Plašil ve zprávě. Hospodářské výsledky dosažené po transformaci podle něj úspěšně naplňují svými parametry cíle, které si firma stanovila.

Skupině se podle něj i přes složité podmínky na tradičních trzích, jako je Rusko, Ukrajina a Bělorusko, daří rozvíjet obchodní kontakty. Aktivní je i v Turecku, Kazachstánu, Srbsku nebo Íránu. Těžiště dodávek zůstává ve strojírenství. Loni firma dělala projekty modernizace a rozvoje strojírenských provozů v Rusku a na Ukrajině.

„Rok 2016 v činnosti společnosti ALTA přinesl řadu významných změn, ale také nových akvizic, možností a příležitostí, které vytváří dobré předpoklady pro další rozvoj celé skupiny,“ uvedl Plašil.

Plašil je nyní jediným majitelem strojírenské skupiny Alta. Zbylí dva společníci Lubomír Fabík a Bronislav Šimek už odešli. Brněnská Alta patří stále k největším strojírenským skupinám v zemi. Do skupiny patřilo před odchodem podílníků 15 společností zaměřených na strojírenství nebo prodej surovin. Nyní je jich už jen 11. Kromě několika obchodních firem jde například o TOS-Kuřim OS, ČKD Blansko-OS nebo ostravskou SE-MI Technology.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.