Premiéra nové válcovačky PROFIROLL PR 400 HP na veletrhu EMO v Hannoveru

Profiroll Technologies GmbH
— vydáno 29. srpna 2019

Hlavním lákadlem letošního stánku Profiroll Technologies bude jednoznačně představení nového stroje PR 400 HP. Tato válcovačka je revolucí v portfoliu Profiroll, postavená dle poslední poznatků z konstrukce válcovacích strojů.

Inzerce

PR400 HP je primárně určena pro tváření dílů s jedním drážkováním a případně jedním závitem, pomocí inkrementálních válců. Po otevření dveří kapotáže nenaleznete lité lože ve tvaru C, jeden z poznávacích znamení Profirollu, ale od základu nově vyvinutý svařovaný rám, vyplněný betonem. Ten zajišťuje ve srovnání s konvenční litinou mnohem lepší tlumení vibrací, které vznikají při válcování drážkování. Válcovačka je vybavena řídicím systémem B&R s ovládacím prostředím Profiroll. Díky tomu je seřizování intuitivní na základě vkládání reálných parametrů.

Mezi dalšími vystavovanými stroji naleznete válcovačku PR 15 HP vybavenou robotem a uzpůsobenou pro hlazení šneků, včetně paletizačního systému. Vystavované stroje doplní již etablovaná CNC válcovačka Rollex HP v nejnovější verzi, vybavená funkcemi eRolling. Vystavované portfolio pak uzavírá válcovačka PB 200 pro hlazení vnitřního ozubení oběžných kol.


Návštěvníci stánku Profiroll se dále budou moci seznámit s kompletním portfoliem značky eRolling. Tato značka sjednocuje všechny funkce digitalizace našich strojů, jako jsou Data Matrix Code, kompenzace rozdílů teplot a tvrdostí, monitorování nástrojů a další. Doplňkem digitalizace v Profirollu je Profiroll APP. Přijďte se podívat na její funkce.

Profiroll je partnerem VDW spolku umati (universal machine tool interface) a tímto protokolem vybavil i nové válcovačky PR 400 HP a Rollex HP. Tento interface slouží k přenosu standardizovaných dat z výroby do výrobní sítě a je jedním z kroků k Průmyslu 4.0.

Profiroll naleznete na veletrhu EMO 2019 v hale 26 na stánku C96, kde vám prezentované novinky ochotně představí a rádi prodiskutují vaši současnou válcovací technologii, případně tu, kterou teprve zvažujete.

Více najdete na www.profiroll.com/cz nebo si přímo domluvte schůzku se zástupcem pro ČR Martinem Knoblochem (martin.knobloch@profiroll.cz).

Další článek: Projekt Tatra do škol úspěšně pokračuje