TPCA začíná vyrábět faceliftované modely

Redakce Redakce
— vydáno 18. května 2018

V kolínské automobilce Toyota Peugeot Citroën Automobile začala výroba faceliftovaných modelů Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1. Všechna auta nabízejí jeden benzinový tříválcový motor z dílny Toyoty o objemu 1,0 litru s výkonem 53 kW, který plní emisní normu Euro 6.2.

Podle výkonného viceprezidenta TPCA Erica Brocharda dodá kolínská automobilka letos přes 200.000 aut.

Zmodernizovaná Toyota Aygo změnila design přední masky. Aygo si zachovalo svůj vzhled čela ve tvaru písmene X, původní design byl ale přepracován do výraznější trojrozměrné podoby. Součástí modernizace jsou přepracované světlomety se zabudovanými světly denního svícení. Proměnu prodělal také interiér, zákazníci si navíc budou moci vybrat ze dvou nových barev karoserie. Nové Aygo má vylepšené jízdní schopnosti a lepší jízdní dynamiku. Vůz je nově vybaven paketem bezpečnostních technologií, které pomáhají předcházet kolizím v řadě dopravních situací.

Nových barevných provedení se dočkal i Citroën C1. Zmodernizovaná verze modelu C1 bude dostupná až ve 32 různých barevných variantách. Představily se také dvě nové edice modelu C1 Urban Ride a Elle. U edice Urban Ride lze vybírat z pěti různých laků, v interiéru jsou pak oranžové nebo šedé detaily či speciální polep palubní desky. K dispozici je také řada asistentů řízení, například pro rozjezd do kopce nebo systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu. Edice Urban Ride v interiéru nabízí sedmipalcový dotykový tablet s různými funkcemi umožňujícími propojit chytrý telefon s vozidlem.

Edice Elle je zaměřena na ženy, klade důraz na styl a eleganci. Má speciálně zbarvenou střechu v šedé barvě, na výběr je bílý nebo černý lak. Uvnitř vozu se objevují odkazy na magazín Elle, speciální koberečky, ale i růžové nebo leskle černé dekory.

Třetí z modelů produkovaných v Kolíně, Peugeot 108, nabídne šest nových barevných odstínů, nové barvy jsou také v interiéru. Kromě klasické verze si mohou zákazníci koupit také TOP! Collection, která dostane otvíratelnou plátěnou střechu.

Společnost TPCA  je jedním z největších exportérů v České republice a zároveň největším zaměstnavatelem v kolínském regionu.

Další článek: Siemens Trutnov rozšiřuje výrobu