Unikání inkubátor ČVUT InovaJET opět hledá nové technologické firmy

Redakce Redakce
— vydáno 5. prosince 2012

Do 13. 12. 2012 mají studenti, absolventi i akademici unikátní možnost přihlásit se se svým projektem z oblasti technologických inovací do inkubátoru ČVUT InovaJET. Díky tomuto jedinečnému projektu dostanou možnost rozjet vlastní podnikání a až na 18 měsíců získat kompletní zázemí pro svou rodící se firmu. Součástí servisu, který bude začínajícím podnikatelům poskytován v rámci ČVUT InovaJETu, je i tým zkušených mentorů, kteří pomohou se vším, co je v podnikatelských začátcích potřeba. Vzniklé subjekty budou následně napojeny na živou komunitu malých a středních firem.

„Posláním InovaJETu je firmě co nejrychleji pomoci projít prvními fázemi rozvoje a maximálně zvýšit její šance uspět na trhu. Potvrzuje se nám, že investice do lidí je daleko přínosnější než investice do materiálních věcí. S možností konzultovat plány a jednotlivé realizační kroky s odborníky na slovo vzatými významně roste šance začínajících podnikatelů překonat ,údolí smrti‘ a vybudovat prosperující podnik,“ říká Jaroslav Burčík, ředitel Inovacentra ČVUT, které InovaJET provozuje. 

Od jedinečného technologického nápadu až k úspěšnému podnikání může vést dlouhá a trnitá cesta. Cílem inkubátoru ČVUT InovaJET je technologickým inovátorům výrazně usnadnit a zpříjemnit podnikatelské začátky tak, aby zajímavé technologie neztroskotaly kvůli byrokratickým překážkám nebo triviálním manažerským problémům. Začínající podnikatelé se tak budou moci soustředit hlavně na odbornou a obchodní stránku svého nápadu. V rámci inkubátoru InovaJET jim bude k dispozici tým zkušených odborníků, kteří je provedou úskalími daňových a právních předpisů nutně provázejících rozjezd jakéhokoliv podnikání. Kouči a lektoři však budou nápomocni i v dalších praktických otázkách, jako je třeba lepší organizace času, zdokonalení prezentačních dovedností a schopností prodávat své služby. Začínající podnikatelé mohou využívat i zvýhodněného nájmu kanceláře a společných prostor či bezplatné cloudové technologie v rámci partnerské spolupráce s O2. Studenti, absolventi i akademičtí pracovníci se mohou se svým technologickým projektem hlásit do 13. 12. 2012 a pokusit se ho v inkubátoru uvést do života. 

Projekt InovaJET funguje v České republice již 6 let. Jenom za poslední dva roky se v inkubátoru vylíhlo více jak 60 úspěšných firem, které působí po celém světě a bez InovaJETu by velmi pravděpodobně nikdy nevznikly. Některé z nich dokonce spolupracují i s giganty ve svém oboru – jako třeba společnostmi Google, Xerox, eBay, FedEx ale i NASA a dalšími. 

Ivan Kutil, spolumajitel společnosti Appsatori, k tomu dodává: „Společně se dvěma spolužáky jsme firmu založili ještě při studiu na VŠE. Zákazníkům poskytujeme kompletní servis při přechodu na cloudové technologie Google a vyvíjíme rozšiřující produkty. Na InovaJETu si od začátku ceníme kvalitního a cenově dostupného zázemí a přínosných školení, které pro nás pořádá.“ 

„Spolupráce s InovaJETem nám pomohla rychle nastartovat firmu s nízkými náklady a ulehčila nám vstup na trh,“ říká David Miklas, který založil firmu DO-IT po ukončení studia na Fakultě elektrotechnické ČVUT a mezi jeho aktuální projekty patří například www.tisknu3D.cz.

Přihláška

Každý, kdo má nějaký unikátní technologický projekt a přál by si založit na něm své vlastní podnikání, se tak může do inkubátoru InovaJET právě nyní přihlásit. Stačí poslat přihlášku a podnikatelský záměr Janě Hodboďové, vedoucí inkubátoru na e-mail: hodbodova@inovacentrum.cvut.cz. Přihláška je dostupná na www.inovacentrum.cvut.cz.  Zájemci se mohou hlásit do 13. 12. 2012. Vybraní zájemci budou pozváni k prezentaci svých nápadů do konce roku 2012.

Další článek: Průzkum: Více než jedna třetina IT ředitelů čelí nedostatku kvalifikovaných odborníků na ICT