Valeo investuje do rozšíření centra vývoje v Praze 125 milionů

Redakce Redakce
— vydáno 25. října 2017

Výrobce automobilových dílů Valeo investuje do rozšíření svého pražského výzkumného a vývojového centra 125 milionů korun. Vývojový tým společnosti se zároveň rozroste o 250 odborníků pracujících na bezpečnostních a asistenčních systémech pro autonomní auta. Předpoklad dokončení stavby je březen příštího roku. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Pražské vývojové centrum společnosti funguje od roku 2002. Sídlilo v Hloubětíně a zaměřovalo se na vývoj klimatizačních jednotek a ovládacích panelů, od roku 2013 pak vyvíjí i senzory, software a systémy pro autonomní auta. Rozšiřující se portfolio vývojových prací vedlo k vybudování nového centra, které bylo otevřeno letos v lednu nedaleko stanice metra Depo Hostivař. Centrum má celkovou plochu 9 000 metrů čtverečních, z toho více než třetinu zabírají laboratoře. V areálu je rovněž testovací plocha, kde jsou testovány například systémy automatického parkování.

Více než 700 odborníků v centru pracuje na komplexním vývoji od prvotních návrhů, analýzy zákaznických požadavků, software, hardware designu, testování systémů ve virtuální realitě až po testy v reálném provozu, nebo na testovacím polygonu, který je na bývalém vojenském letišti v Milovicích.

Francouzská firma Valeo v České republice působí od roku 1995 a je jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v oblasti automobilového průmyslu. Ve třech závodech v Rakovníku, Žebráku a Humpolci se vyrábějí kompletní klimatizační jednotky, výparníky, kompresory, chladiče EGR, ovládací panely klimatizace a ultrazvukové senzory pro autonomní parkování. Celkem firma zaměstnává v České republice téměř 4 000 lidí.

Po celém světě má Valeo 122 továren a padesát center, zaměstnává celkem 79 500 lidí ve 29 zemích.

Další článek: Světová produkce strojů klesá, Česko si upevňuje pozice