Varroc otevřel v Ostravě rozšířené vývojové centrum

Iva Duroňová Iva Duroňová
— vydáno 22. února 2018

Výrobce automobilového osvětlení Varroc Lighting Systems otevřel v Ostravě rozšířené Vývojové centrum světelné techniky, jeho součástí je elektronická dílna s antistatickým prostředím.

Varroc vyrábí světelnou techniku pro přední světové automobilky, například pro Bentley, Jaguar, Land Rover, Škodu, Volkswagen, Ford nebo Mercedes. Na celém světě má skupina Varroc Group přes 10 000 zaměstnanců. Sídlo skupiny je v indickém Aurongabadu. V Česku má Varroc 2 800 lidí, působí v Šenově u Nového Jičína, v Rychvaldě na Karvinsku a v Ostravě.

Viceprezident globálního vývoje produktů Varroc Lighting Systems Todd C. Morgan řekl, že na počátku v roce 2012 pracovalo v centru sedm lidí. "V současnosti je naše ostravské vývojové centrum mimořádným vývojovým a konstrukčním pracovištěm s globálním dosahem. Plánujeme, že zde zaměstnáme 130 vysokoškolsky vzdělaných techniků. Celkem jich v České republice máme už 650," řekl Morgan. Najít vhodné zaměstnance ale podle něj není jednoduché. "Je problém najít lidi nejenom na technologické pozice, ale i obecně. Proto je pro nás důležitá spolupráce s vysokými školami. Snažíme se přitáhnout mladé lidi, kteří by potom pracovali u nás," řekl Morgan.

Další článek: Koncern Volkswagen loni více než zdvojnásobil zisk