Všech 150 zaměstnanců Poldi dostalo výpověď, firma je v konkursu

Redakce Redakce
— vydáno 2. ledna 2018

Všichni zbývající zaměstnanci kladenské Poldi, tedy asi 150 lidí, mělo před koncem roku 2017 dostat výpověď. ČTK to řekl insolvenční správce Adam Sigmund.

Dlouhodobě zadlužené společnosti se nepodařilo splnit podmínky reorganizace, kterou soud povolil letos na jaře. Podmínkou plnění reorganizace bylo splacení dluhů, které vznikly před úpadkem společnosti. Od léta jednalo vedení Poldi s novým investorem, nakonec se ale dluhy splatit nepodařilo, přestože soud prodloužil původní lhůtu. Pohledávky dosahují stovek milionů korun. Zaměstnanci nedostali už řadu měsíců výplaty.

„My jim dáme výpovědi z důvodu nadbytečnosti, protože nemáme vůbec žádné peníze na další provoz,“ uvedl Sigmund.

O tom, že Poldi půjde do konkursu, rozhodl soud už minulý týden, nyní zveřejnil v insolvenčním rejstříku usnesení. Tím je vyhlášení konkursu platné.

Zaměstnanci budou mít nárok na odstupné a náhradu mzdy za výpovědní dobu, ale v případě, že by firmu získal nový majitel, mohli být tam současní zaměstnanci znovu najít uplatnění. Podle insolvenčního správce se již přihlásila německá společnost, která projevila zájem o odkoupení podniku. Cílem insolvenčního správce je prodat Poldi a sesterskou společnost Poldi Trade jako celek.

Podle obchodního rejstříku patří společnost Poldi skupině Rucarto Limited zapsané na Kypru. Podnik tvoří provozy ocelárny, kovárny, dokončující výroby a tepelného zpracování.

Další článek: Ministr průmyslu Hüner přerušil výkon funkce v Siemensu