Ministr průmyslu Hüner přerušil výkon funkce v Siemensu

Redakce Redakce
— vydáno 2. ledna 2018

Nový ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner (za ANO) přerušil výkon své funkce ve společnosti Siemens Česká republika, kde dosud působil. Aktuální šéf úřadu byl ve firmě od roku 2015 ředitelem divize Energy Management.

Krátce po svém nástupu do funkce nový ministr uvedl, že snížil počet svých náměstků z 11 na sedm. Mezi zredukovaným počtem náměstků je jeden nově zřízený pro sekci technologie 4.0. Konkrétní jména chce oznámit až po projednání s dotyčnými osobami.

Na ministerstvu má mimo jiné vzniknout nový Institut technologie 4.0, který bude mít na starosti digitalizaci průmyslu a zavádění technologií na podporu takzvaného Průmyslu 4.0. „Už roky všichni jenom mluví o průmyslu 4.0. Já chci konkrétní změny, chci český průmysl 21. století,“ uvedl Hüner.

Dosavadní ministr Jiří Havlíček (ČSSD) se podle webu úřadu vrátil na pozici náměstka sekce správní, na které působil do doby, než se v letos dubnu stal ministrem. Svoji budoucnost v neděli komentovat nechtěl.

Osmapadesátiletý Hüner je absolventem strojní fakulty VUT v Brně. Celou svou profesní kariéru se pohybuje v oblasti energetiky a průmyslu. V letech 1994 až 2002 byl generálním ředitelem a předsedou představenstva Severomoravské energetiky, v letech 2004 až 2006 byl manažerem firmy ČEZ v Bulharsku. Na ministerstvu průmyslu působil už v období 2006 až 2011, a to jako náměstek pro sekci průmyslu a energetiky. Mezi roky 2014 až 2015 pak pracoval jako předseda dozorčí rady a ředitel energetických zdrojů Vršanské uhelné finančníka Pavla Tykače. Od roku 2015 pracoval v Siemensu.

Další článek: Česko se účastní několika vesmírných misí, dodává přístroje