VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY mají nového ředitele

Redakce Redakce
— vydáno 7. června 2018

Novým generálním ředitelem společnosti VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY (VHM) byl od začátku června jmenován Daniel Kurucz.

Daniel Kurucz v minulosti řídil divizi švédské globální společnosti Sandvik – působící ve stejném oboru jako VHM, stál v čele Českých drah nebo v čele divize speciální chemie holdingu Agrofert. Dosavadní generální ředitel VHM Martin Žák se vrací na svůj původní post ředitele společnosti Vítkovice Doprava.

Pro řízení VHM byl Kurucz vybrán investorem, společností SPV VTK podnikatele Jaroslava Strnada, jako krizový manažer, který má obnovit důvěru zákazníků, finančních partnerů, dodavatelů a zaměstnanců ve značku VHM. „Mým úkolem je spolu s týmem spolupracovníků, který sestavím, zopakovat to, co se stejnému investorovi podařilo před pěti lety v kopřivnické Tatře. Zachránit slavnou českou průmyslovou značku, ekonomicky ji stabilizovat a vytvořit předpoklady pro její další rozvoj,“ uvádí nový generální ředitel.

VHM procházejí reorganizací se vstupem investora, společnosti SPV VTK Jaroslava Strnada. Výrobkové portfolio firmy zahrnuje škálu od ingotů až po dodávky celých výrobních technologií. VHM má uzavřený výrobní cyklus – od ocelárny, přes špičkové kování, až k finálním výrobkům. Obchoduje v mnoha zemích. Na nejsilnějším německém trhu je společnost známá zejména v oblasti ingotů, tvarově složitých odlitků, výkovků a lodních dílů. Napříč světem působí jako dodavatel částí pro hydroelektrárny, větrné elektrárny a výrobce strojů a zařízení pro těžbu a zpracování nerostů a technologií pro nejrůznější obory průmyslu. VHM zaměstnává zhruba tisícovku lidí.

Další článek: Škoda spojí síly s izraelskými startupy