Všestranný CAM systém na frézování v trvalé licenci

1C Pro s.r.o.
— vydáno 20. dubna 2020

Hledáte vhodné CAM řešení pro CNC frézky, které by splnilo vaše vysoké požadavky v oblasti kvality, přesnosti, spolehlivosti a flexibility? NCG CAM nabízí komplexní řešení pro vysokorychlostní obrábění forem, zápustek, prototypů se zaměřením na složitou a technologicky náročnou výrobu.

Inzerce

Nespornou výhodou tohoto CAM systému s ohledem na dnešní dobu je trvalá licence. Odpadává tak stres a starosti pro firmu v případě nečekaných situací, jako druhotná platební neschopnost, karanténa nebo jakékoliv jiné omezení výroby.

Licence NCG CAM je navíc dodávána prostřednictvím USB klíče. Firma se tak sama může rozhodnout, kde všude produkt bude instalován a využíván. Toto je velice praktické v době karantény, nemocí nebo cestování.

A čím by vás dále mohl NCG CAM zaujmut? Pojďme se podívat na pár zajímavostí, které v tomto CAM systému naleznete.

Zrcadlení dráhy

Strojírenské výroby často obsahují prvky, které jsou zrcadlené nebo je zrcadlený celý výrobek.

Proto všechny CAM systémy nabízejí možnost své dráhy ozrcadlit. V takovém případě je ale nutné si dát pozor na to, že při zrcadlení se ze sousledné dráhy stane nesousledná. Ručně je pak potřeba měnit směr obrábění zrcadlené dráhy, což může být při vysokém počtu operací zdlouhavé.

Proto NCG CAM nabízí možnost automaticky zachovat souslednost dráhy i na zrcadlené části.

Soudečková fréza

NCG CAM podporuje frézování metodou PPC (Parabolic Performance Cutting). Jedná se o technologii obrábění soudečkovou frézou, jejíž hlavní břit je ve tvaru velkého rádiusu. Díky němu je dosaženo lepší kvality povrchu při dokončování ploch libovolného tvaru při výrobě strojů, nástrojů a forem. Oproti tradiční kulové fréze dosahuje několikanásobně kratších časů zpracování.

Profil držáku  

Kontrola kolizí a bezpečnost obrábění patří mezi nejzákladnější požadavky na CAM systémy. Šikovnější CAM systémy dokáží vypočítat potřebnou délku vyložení nástroje pro konkrétní obráběnou geometrií s konkrétním držákem nástroje.

NCG CAM dokáže nejen to, ale pomůže i při výběru vhodné geometrie držáku tím, že obálkou vyznačí bezpečnou oblast pro držák. NCG CAM nabízí mnoho dalších užitečných funkcí a možností, které nelze vměstnat do jednoho článku. V případě, že vás produkt zaujal, navštivte pro více informací stránky www.ncgcam.cz.

Další článek: Video z ČVUT ukazuje, kudy by se mohl ubírat vývoj ke spolehlivým autonomním autům