Vyhodnocení nabídek na dostavbu Temelína ze strany ČEZu se blíží

Redakce Redakce
— vydáno 13. března 2013

ČEZ měl podle předběžných informací vyhlásit průběžného vítěze tendru na dostavbu Temelína již na konci února. Vyhodnocování nabídek se však zdrželo.

Původní interní plán přitom počítal s prvním vyhodnocením nabídek již na přelomu roku 2012 a 2013. Tento termín však nabouralo odvolání francouzské Arevy po jejím vyřazení z tendru. ČEZ poté oznámil, že nabídky vyhodnotí do konce února. Ani tento termín se však neukázal jako reálný. 

Aktuálně mohou vyhodnocení nabídek brzdit, mimo nutnosti podrobnějšího zkoumání nabídek, než se původně předpokládalo, také problémy, do nichž se ČEZ dostal v posledních měsících v Albánii a Bulharsku.

V této fázi však aktuálně nejde o vyhlášení definitivního vítěze tendru, ale o podrobné prozkoumání nabídek a vyhlášení průběžného vítěze. Obě strany ale budou mít ještě řadu měsíců na dopilování nabídky a vzájemnou soutěž. ČEZ hodlá podle původního plánu vítěze oznámit do konce září a do konce letošního roku s ním podepsat smlouvu. 

Mluvčí ČEZu Barbora Pulpánová potvrdila, že společnost nabídky nevyhodnotí dříve než v polovině března. Podle deníku Insider se má představenstvo společnosti nabídkami zabývat na jednání v pátek 15. března. Průběžné výsledky obřího tendru za 250 miliard tak lze očekávat doslova každým dnem.

Další článek: ČEZ prodá elektrárnu Chvaletice Litvínovské uhelné