Výrobce autodílů Cooper má novou halu

Redakce Redakce
— vydáno 26. června 2018

Společnost Cooper-Standard Automotive postavila ve svém novém závodě v Bystřici nad Pernštejnem druhou halu. Postupně stěhuje stroje a zařízení ze Žďáru nad Sázavou. Zkušební provoz v hale, která zabírá 7800 metrů čtverečních, začne koncem měsíce.

Cooper-Standard Automotive Česká republika, s.r.o., vyrábí palivové a brzdové systémy pro automobily. Téměř dvě desetiletí funguje ve Žďáru nad Sázavou, kde má roční obrat převyšující tři miliardy korun a kde zaměstnává přes 1000 lidí. 

První bystřickou halu firma dokončila loni, kdy začala i se stavbou druhé haly určené pro CNC ohýbání a montáž brzdových a palivových trubek. "V současné době probíhá validace výrobků u našich zákazníků, sériovou výrobu rozjede náš bystřický závod od září," řekl ředitel Libor Dolák.

Podle loňských údajů firmy plánuje Cooper v Bystřici nad Pernštejnem výhledově zaměstnat až 450 lidí. V závodě zatím pracuje kolem 60 lidí. Koncem tohoto roku by se měl počet zaměstnanců dle plánu ustálit na čísle 200. Firma nabírá hlavně operátory pro obsluhu strojů, mistry do výroby a seřizovače CNC technologií.

Vyrábět tam bude především palivová a brzdová vedení z kovových materiálů, zatímco jeho závod ve Žďáru nad Sázavou se bude specializovat zejména na palivové a brzdové systémy z plastů.

Další článek: Opel díky spojení s PSA uspoří při vývoji aut