Webová technologie v průmyslové automatizaci

Redakce Redakce
— vydáno 7. prosince 2015

B&R mapp View otevírá široké možnosti pro vývoj a design nových HMI aplikací a nabízí přístup k webovým technologiím přímo z vývojového prostředí řídicích systémů. Navíc přináší aplikačním technikům všechny potřebné nástroje k tvorbě robustních a intuitivních vizualizací postavených na webových technologiích, a to bez nutné znalosti HTML5, CSS nebo JavaScript.

Aplikace mapp View je 100% postavená na webových standardech. Tím zajišťuje nejen optimální zobrazení obsahu na jakémkoliv zařízení, ale také přizpůsobení obsahu různým uživatelům nebo skupinám. 

Aplikační technici mají všechny potřebné nástroje k tvorbě robustních a intuitivních vizualizací.

Jedinečnou vlastností mapp View je způsob integrace webových technologií přímo do vývojového prostředí řídicích systémů. Přestože je mapp View postaveno na HTML5, CSS nebo JavaScript, programátoři se těmito jazyky nemusejí vůbec zabývat. 

Veškeré GUI funkce jsou zapouzdřeny v modulárních blocích s názvem widgets, které lze jednoduše metodou „drag and drop“ umístit do projektu a nakonfigurovat. Tím, že obsah a dispozice jsou od sebe vzájemně odděleny, může být finální vzhled doladěn kdykoliv později nebo upraven na dalším zařízení.

Další článek: Firmy předávají své trafostanice specialistům