Zákaznické dny TAJMAC-ZPS jsou ostrovem optimismu v napjaté době

2024-04-18_TOM6174

TAJMAC-ZPS, a.s.
— vydáno 10. května 2024

Tato strojařská akce ve Zlíně nabízí bezprostřední setkání s výrobou, odborníky z různých oborů a firem, a především skvělou atmosféru. Přestože strojírenství zažívá těžké časy, patřil letošní ročník k těm největším.

Inzerce

Tradiční událost, které má mezi odborníky tu nejlepší pověst, se koná na kraji města, přímo ve výrobních prostorách TAJMAC-ZPS. Když přijedete včas, můžete z auta na místo určení dojít i během minuty. Zájem byl letos tak velký, že fronta aut na dálnici stála již od Brna. Pokud Zákaznické dny TAJMAC-ZPS neznáte, je to svým způsobem veletrh. Nicméně atmosféra je zde o poznání jiná. Za uvolněnost a spoustu úsměvů na akci ručí více faktorů. Začneme drobnostmi, jako je skvělý a nekončící catering, který je perfektně organizovaný. Pověstný skvělý barista zvládá naservírovat i 800 káv bez pauzy, to aby se mohli všichni soustředit na pestrý program.

Veletrh bez zbytečností

Ze stánků se zde nedělají architektonické zázraky, každý vystavovatel má k dispozici stejný stůl, případně dva a zaujmout musí především vystaveným zbožím. Uličkou mezi stánky proudí od vstupu ke cateringu neustávající dav a prohlíží si nabídku.

Protože akce je oddělená od veřejnosti pozvánkami, nenajdete tu sběratele propisek ani znuděné studenty, kteří to mají povinně. To se líbí především vystavovatelům, těm se tak dostává pozornosti především od kolegů z oboru. Zaměstnanci firem, kteří s výrobky opravdu pracují a staří známí, kteří se přišli pozdravit, utužit vztahy nebo navázat nové. A mají k tomu patřičný prostor. Řekl bych, že v našich poměrech jsou tyto Zákaznické dny unikátní akcí, s výjimečnou koncentrací zájemců z oboru.

Nejdřív práce potom zábava

Díky kombinaci výše zmíněného zde panuje dobrá nálada, letos bylo i slyšet o rekordní účasti, vysokém zájmu a pozitivním naladění.

Je vidět, že sem všichni přijeli nejen oživit dobré vztahy, ale především dělat byznys. Podmínky jsou tu pro to ideální. Kde jinde potkáte tolik kolegů z oboru, zaměstnanců i ředitelů na jednom místě? Zároveň atmosféra ve výrobě, mezi krásnými velkými stroji, dává jasně najevo, proč tu všichni jsme. Silná výroba je základ silného státu.

Výborné je i načasování v rámci roku, mimo sezóny stresu, jako jsou blížící se Vánoce, školní prázdniny nebo vytváření rozpočtu. Pučící jaro tak vybízí k novým začátkům a produktivnímu obchodnímu styku.

Vše je završeno večerní párty, kde se za zpěvu místní kapely tančí a spontánně vznikají zájmové skupinky v neformální atmosféře. Saka jsou odložena, a protože je druhý den pátek, není potřeba se příliš šetřit.

Všichni odjíždějí bohatší než přijeli

Nadšení účastníků je zde opravdu vidět, akce je svým způsobem strohá, kromě rozložení stánků a menších exponátů, vystavovatelé nepotřebují svoji pozornost věnovat na jiné než podstatné činnosti, jako je navazovaní obchodních vztahů. Nezaslechl jsem nikoho sténat, že je účast drahá, zvažují její přínos nebo se nedaří nacházet někoho s jiným než předstíraným zájmem.

Hostitel TAJMAC-ZPS nabízí nahlédnutí do reality výroby strojů i prohlídku slévárny za chodu. Ke strojařině je možné si čichnout opravdu zblízka. Pokud hledáte, odkud nakoupit nářadí, nástroje nebo software, zde najdete prodejce i jejich zákazníky, u nichž si na místě ověříte jejich zkušenosti s daným řešením. Pokud nechcete, aby vás přitom dodavatel poslouchal, můžete se radit třeba nad řízkem nebo u stánku se zmrzlinou. Je tedy o co stát, třeba se vám podaří dohodnout zajímavá sleva na vaši příští zakázku nebo můžete vyhrát jednu z cen.

Neformální a dokonale profesionální

Zákaznické dny TAJMAC-ZPS je sice menší akce, ale pro ty, kteří obsluhují sekundární trh strojové výroby možná důležitější než MSV v Brně. Zlín nabízí jedinečnou kombinaci neformálnosti a vysoké profesionality. Mluvit s lidmi, kteří z velké části se stroji a nástroji denně pracují, je nakažlivé. Odhodláním překonávat překážky a chutí se pustit do díla.

Další článek: Produkty GUMEX pomáhají zajišťovat bezpečnost na železnici