Zetor začal s výrobou nové modelové řady Major

Redakce Redakce
— vydáno 25. července 2018

Brněnský výrobce traktorů Zetor Tractors začal se sériovou výrobou modelové řady Major v novém designu. Vychází z konceptu italské karosářské firmy Pininfarina, která spolupracovala například se značkou Ferrari nebo Alfa Romeo.

"Podařilo se nám vylepšit i funkčnost modelové řady Major – například nové umístění předních světlometů osvětluje větší pracovní plochu před traktorem nebo jedinečný sklon kapoty a nový tvar střechy přináší traktoristovi lepší výhled kolem stroje a na břemena při práci s čelními nakladači," uvedl výkonný ředitel Zetor Tractors Marián Lipovský.

Major je první řada, která toto designové vylepšení dostala, následovat ale mají i další. "Úspěch nového designu nás ujistil v tom, že jeho rozšíření na všechny modelové řady je správným krokem. I proto budou na trh v příštím roce uvedeny traktory Proxima a Forterra v novém kabátu," dodal Lipovský.

Brněnský Zetor tractors loni prodal kolem 3 000 traktorů. Firma je osmým rokem po sobě v zisku. Podle předběžných výsledků vydělala před zdaněním 110 milionů korun, což je stejné číslo jako za rok 2016. Také tržby se pohybují na stejné úrovni – kolem tří miliard korun.

Další článek: Aero Vodochody dodá letadla do Portugalska a do Ameriky