Acronis Backup Cloud v integraci s pro vzdálenou správu

Redakce Redakce
— vydáno 28. června 2016

Acronis, lídr hybridních cloudových řešení ochrany dat, ohlásil partnerství se společností ConnectWise, která vyvíjí LabTech, platformu pro vzdálený monitoring a správu (RMM). Cílem partnerství je dodávat integrované služby zálohování a disaster recovery.  V důsledku toho budou mít poskytovatelé IT služeb využívající LabTech a Acronis Backup Cloud možnost chránit koncová zařízení svých zákazníků prostřednictvím jednoho přístupu. Budou tak moci snadno zálohovat a chránit jakákoliv zařízení, včetně desktopových počítačů a serverů on premise i v cloudu, z aplikace LabTech.

Řešení Acronis Backup Cloud umožňuje integraci na skupinové i detailní úrovni. Funkce ochrany dat jsou proto automaticky dostupné pro všechny servery a pracovní stanice v jakémkoliv umístění a není potřeba konfigurovat integraci na každý jednotlivý stroj. Poskytovatelé IT služeb mohou snadno zvolit jeden či více serverů či pracovních stanic v aplikaci LabTech a snadno zpřístupnit možnost zálohování svým zákazníkům. Kromě toho uživatelé LabTech mohou svým zákazníkům poskytovat podporu kompletního zálohovacího cyklu přímo z rozhraní LabTech, aniž by museli využívat konzoli Acronis Backup Cloud. 

 Acronis Backup Cloud Plan. Zdroj: Acronis

Další přínosy pro poskytovatele služeb zahrnují:

  • Snazší tvorbu a správu záloh napříč různými koncovými zařízeními, včetně serverů a pracovních stanic.
  • Kontrolu, monitoring a reportování všech zálohovacích procesů z aplikace LabTech.
  • Jedinečně konfigurovanou integraci na klientské úrovni umožňující ochranu všech serverů.

Acronis poskytuje kompletní sadu hybridních cloudových řešení ochrany dat, včetně zálohování, disaster recovery, a synchronizace a sdílení souborů. Další technologické výhody integrace s LabTech zahrnují:

  • Stahovatelný plug-in poskytující snadnou konfiguraci integrace.
  • Nabídku funckionalit Acronis Backup Cloud novým zákazníkům LabTech.
  • Možnost vzdálené instalace/aktualizace/odstranění agenta Acronis Backup na chráněných počítačích.
  • Snadné vytvoření/kontrolu/úpravy zálohovacích plánů na jednom či více zařízení.
  • Monitoring stavu zálohování k případným chybám a varováním v rámci prostředí LabTech.
  • Vylepšení nativního ticketování a upozorňování v LabTech pro řešení zálohovacích událostí s cílem proaktivní reakce.

„Mezi oběma společnostmi existuje obrovská synergie,“ řekl John Zanni, marketingový manažer ve společnosti Acronis. „Acronis je vedoucím řešení pro zálohování a obnovu a LabTech má oceňované řešení vzdálené správy. Tato integrace je důkazem toho, jak snadné je začlenit řešení Acronis do existující nabídky řešení, jež daná firma poskytuje svým zákazníkům. Umožňujeme poskytovatelům IT služeb využívat jednoduché a snadno použitelné nástroje a dáváme jim kompletní kontrolu nad daty svých zákazníků bez ohledu na jejich umístění.“ 

Integrované řešení je nyní v beta verzi a bude dostupné v červenci 2016. 

O společnosti Acronis

 Acronis poskytuje řešení pro zálohování, obnovu po haváriích a bezpečné sdílení a synchronizaci dat. Produkty společnosti Acronis chrání data více jak pět miliónů jednotlivců a 500 000 podniků ve více než 145 zemích. Poskytují snadno použitelné, komplexní a bezpečné zálohy všech souborů, aplikací a operačních systémů napříč všemi prostředími – virtuálními, fyzickými, cloudovými i mobilními. Na českém trhu společnost působí od roku 2003.

O ConnectWise

ConnectWise vytváří nový způsob, jakým poskytovatelé technologických služeb úspěšně budují, spravují a rozšiřují své podnikání. Prostřednictvím ConnectWise Business Suite, ucelené sady oceňovaných řešení, jež poskytují integrované a jednoduché uživatelské prostředí, nabízí ConnectWise svým partnerům možnost zvyšovat produktivitu, efektivitu a ziskovost. Přes 100 000 uživatelů ve více než 50 zemích dnes zvyšuje svou konkurenceschopnost díky řešením ConnectWise a výkonné síti odborníků.      

Další článek: Studenti ČVUT v Praze dodali do CERN unikátní mlžnou komoru