AnyoneGo vyrábí vozíky a ortézy pro psy 3D tiskem, právě uvádí nový model

Firemní aktuality Firemní aktuality
— vydáno 9. července 2020

Výrobou ortéz a vozíčků pro psy s pohybovým handicapem se zabývá český technologický startup AnyoneGo. V nejbližších dnech přibyde do jejich portfolia novinka – vozíček ve velikosti NANO určený pro tzv. trpasličí plemena.

Inzerce

Celý projekt se zrodil před několika lety na konferenci Fórum aditivní výroby. První prototypy vozíčků vznikly pod vedením organizátora konference Jana Homoly, načež nápad – původně vedený pod názvem ZaraGo – převzal průmyslový designér Jan Jiránek, pravidelný návštěvník této série konferencí.

Menší vozík vyžaduje vyšší přesnost při výrobě

„Úrazy a nemoci se nevyhýbají ani těm nejmenším pejskům. Proto jsme se do našeho portfolia rozhodli nově zařadit již čtvrtou tzv. NANO velikost vozíčku, která bude kompenzovat hendikep zadních končetin i u tak malých klientů jako je čivava nebo jorkšír,“ uvádí Martin Schenk, jeden ze zakladatelů společnosti.

Výroba vozíku pomocí 3D tiskárny v takto maličkém provedení s sebou nese nové výzvy. Tisk jednotlivých dílů musí být velmi precizní, aby do sebe při kompletaci vše dobře zapadalo. Maličké součástky totiž neodpustí ani tu nejmenší nepřesnost. Jako nejvhodnější se proto jeví technologie 3D tisku SLS, který má vynikající vlastnosti a současně umožňuje dostatečné vykreslení všech detailů. První prototyp vozíku nyní testuje psí klientka ze Slovenska. Čivaví fenka Zoe při nehodě přišla o obě zadní nohy a nešťastní majitelé hledali způsoby, jak jí pomoci.

Nové stavitelné bočnice sedla

Zoin vozíček ale není zajímavý jen svou velikostí, disponuje totiž ještě další novinkou. Šéfdesigner AnyoneGo Jan Jiránek se totiž rozhodl na této NANO velikosti vyzkoušet i nově koncipované sedlo: „Od samého vzniku AnyoneGo jsme chtěli tvořit řešení, které bude psovi dobře podpírat a fixovat pánev a současně mu umožní mít správně srovnanou páteř. Proto mají všechna sedla vozíků AnyoneGo anatomicky tvarované bočnice. Zoe je první pejsek, u jehož vozíku jsou tyto bočnice navíc stavitelné.“

Tyto úpravy sedla jsou přirozenou evolucí dosavadního konceptu při zachování všech dosavadních vlastností vozíků. Pokud se testovaný koncept osvědčí, zpracujeme novinku i pro všechny ostatní velikosti vozíků a nejpozději od konce prázdnin 2020 se stanou standardní součástí všech dodávek. Podobné řešení přitom AnyoneGo bude nabízet jako jediné na trhu.

Další článek: 3D tisk z čisté mědi usnadňuje práci v kalírně Meduna