Automatizujte flexibilně pomocí sedmé osy od Tünkers

Redakce KOPTA, s.r.o.
— vydáno 29. března 2019

Robotické aplikace jsou v dnešní výrobě nepostradatelné. Pro možné splnění požadavků komplexních aplikací, může být flexibilita robota prodloužena další osou pojezdu. Tato lineární osa umožňuje rychle zavést celého robota do pracovního prostoru, či přesně uzpůsobit paralelní výrobní operace.

Společnost Tünkers se dlouhodobě specializuje na oblasti pohonů a dopravní techniky či polohování. Zákazníkům nabízí robustní a bezúdržbové komponenty pro efektivní technologii strojírenské výroby s maximálním využitím automatizace. 

Tuhá konstrukce pojezdových os Tünkers

Aktuálně uživatelům nabízí vlastní rychlé a přesné řešení pro roboty v podobě lineárních pojezdových os. V Tünkers spoléhají především na tuhou modulární konstrukci, jež umožňuje vysokou přesnost procesu i o délce třiceti metrů. Pohon probíhá přes spirálovitě ozubené tyče s tvrzenými hranami, robustní a nastavitelný vodící systém a integrovaný motor. Možnosti využití nové pojezdové osy nejsou omezeny na pozemní použití robotů, ale jsou vhodné i pro pohyblivé nástroje apod. Veškeré možnosti nasazení, pro zefektivnění vašeho vlastního výrobního procesu, jsou s vámi připravení konzultovat produktoví specialisté společnosti.

Síla rodinné společnosti

Tünkers je rodinný podnik, jenž se vyvinul do globálního hráče na poli automatizační techniky. Neustále vynalézá, konstruuje, vyrábí a prodává své vlastní výrobky. Mezinárodní prodejní síť s pobočkami po celém světě pokrývá nejdůležitější země a v České republice je zastoupena firmou KOPTA, s. r. o.

Více na: https://www.kopta.cz/

Další článek: V Brně vzniklo nové centrum elektroeroze