Bombardier Transportation CR plánuje rozšíření výroby

Bombardier Transportation CR plánuje rozšíření výroby Redakce STROJIRENSTVI.CZ vydáno dne 11. června 2018

Za poslední čtyři roky firma do rozvoje svého českolipského závodu investovala zhruba 300 milionů korun a připravuje další investice bezmála za 1,5 miliardy korun.

V nejbližší době se v areálu začne stavět nová lakovna, protože právě kapacita lakování je, dle zástupců společnosti, slabinou českolipského závodu. Na projekt rozšíření žádá firma prostřednictvím agentury CzechInvest investiční pobídku.

Letos a v příštím roce potřebuje firma nabrat více než 600 lidí. Na místním trhu práce ale lidé chybí, firma je proto hledá i za hranicemi - na Ukrajině, v Bělorusku, balkánských zemích, jako je třeba Srbsko, v Ázerbájdžánu nebo Indii. Nyní firma v České Lípě zaměstnává 1 100 lidí, z toho zhruba desetinu tvoří zahraniční pracovníci.

Sehnat nové lidi do výroby je o to těžší, že Bombardier potřebuje kvalifikované řemeslníky. "Potřebujeme lidi, kteří musí umět svářet, musí umět spasovat, pracovat s železem, musí znát technický výkres. Najímáme lidi s malými zkušenostmi a sami si je učíme a cvičíme. Máme svářecí školu i speciální zacvičovací plán na pracovišti," řekl výrobní ředitel Milan Pešek.

Českolipská firma Bombardier Transportation CR je už 20 let součástí nadnárodní skupiny Bombardier. 

Bombardier je předním světovým výrobcem dopravních řešení od regionálních a obchodních proudových letadel až po vybavení pro železniční dopravu. V České Lípě se vyrábějí osobní vlaky pro francouzské železnice, firma má zajištěné zakázky také pro železnice v Belgii či Rakousku, vyrábět bude i tramvaje.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.