Českou firmu Roltechnik koupila německá skupina Roth

Redakce Redakce
— vydáno 5. srpna 2016

Česká společnost Roltechnik z Třebařova na Svitavsku změnila majitele. Výrobce sanitární techniky se 150 zaměstnanci koupila německá skupina Roth. Akvizice má přinést rozvoj firmy a navazuje na dřívější spolupráci obou firem. ČTK o tom informoval vedoucí marketingu Petr Šejnoha.

"Máme v plánu ještě letos rozšířit skladovací prostory v závodě v Červené Vodě a i na příští rok plánujeme rozšíření výrobních prostor. V současné době pracujeme na výhledu do roku 2020 a po jeho finalizaci s ním bude určitě spojen další plán investic," dodal Šejnoha. 

Cenu transakce firmy nezveřejnily. Firma Roltechnik existuje od roku 1991, dosud byl hlavním akcionářem český finanční investor. Společnost vyrábí sprchové kouty, vaničky, vany a hydromasážní systémy. Sanitární techniku dodává na český, slovenský a maďarský trh. Skupina Roth, která se za poslední dva roky stala jejím hlavním zákazníkem, její výrobky prodává ve Francii a Německu. 

"Samozřejmě spojením se skupinou Roth chceme navyšovat prodeje zejména v Německu, Francii a případně i v severní Evropě, kde má skupina Roth silné zastoupení v ostatních výrobcích," řekl Šejnoha. 

Největší podíl na tržbách společnosti Roltechnik mají sprchové kouty. Vyrábějí se v Červené Vodě. Firma Roltechnik vloni vykázala obrat přes 400 milionů korun, letos počítá s desetiprocentním růstem. Situace na stavebním trhu se podle Šejnohy začala v Česku a na Slovensku po hospodářské krizi zlepšovat až v loňském roce. 

"Doufáme, že nás teď na těchto trzích čeká několik růstových let, nejenom pro novou výstavbu, ale zejména v rekonstrukcích. Co se týká ostatních trhů, tam je též vidět stabilizace. Bohužel situace v Rusku a na Ukrajině velmi poznamenala naši plánovanou expanzi tímto směrem a museli jsme naše ambiciózní plány přehodnotit," uvedl Šejnoha.

Další článek: Cement zářící ve tmě může změnit osvětlení měst