Firma Efaflex koupila nový laserový stroj

Redakce Redakce
— vydáno 9. února 2018

Výrobce průmyslových vrat v Olší na Táborsku, společnost Efaflex CZ, pořídila nový laserový pálicí stroj za 20 milionů korun. Je o 30 procent rychlejší než starší model. Nyní má tři laserové vyřezávače určené na řezání plechu.

Laserový stroj dlouhý 20 metrů koupila společnost od německé firmy Trumpf. Nový stroj bude v nepřetržitém trojsměnném provozu od pondělí do pátečního večera a pak zase od neděle večer.

"Řežeme na něm plechy, komponenty do našich vrat – závěsné dílce jako zárubně, konzole, krytování těch zárubní. Řežeme pozink, nerezové plechy nebo hliník; černý plech neřežeme, ten ani na vratech nemáme. Nejlepší výkonnost (stroje) je pro plechy tloušťky dva až čtyři milimetry. Dokáže ale říznout až patnáctku plech," řekl jednatel firmy Luděk Lhotka.

Nejrychlejší vrata firmy se otevírají rychlostí čtyři metry za vteřinu, Efaflex dělá 70 typů výrobků, dokáže vyrobit přes 40 vrat denně. Firma dodává hlavně pro automobilový průmysl, strojírenství a farmacii, také pivovarům Heineken, Velkopopovický kozel či Staropramen. Vyrábí rychloběžná průmyslová vrata, export tvoří 95 procent. Letos firma dokončí zakázku deset metrů širokých vrat do Francie, 24 vrat za desítky milionů korun, z toho 17 na pařížské letiště.

Další článek: Protest zaměstnanců Vítkovických strojíren