Firma Hirschmann Czech postaví druhou výrobní halu

Redakce Redakce
— vydáno 7. března 2018

Vsetínská společnost Hirschmann Czech chystá stavbu druhé výrobní haly. Celková investice bude ve výši asi jedné miliardy korun, z toho 400 milionů korun bude stát stavba a 600 milionů korun výrobní technologie.

Firma s rakouskými majiteli se specializuje na vstřikolisování termoplastů a různé výrobky pro automobily. Kvůli rozšíření výroby přijme další zaměstnance, v následujících čtyřech letech by jich mělo být 150, nyní firma zaměstnává 220 lidí.

Skupina Hirschmann získala dosud největší jednotlivou zakázku ve své historii. Jedná se o komponenty pro vozidla Mercedes-Benz, pro modelovou řadu W206, tedy novou třídu C, a EVA2 – všechna plně elektrifikovaná vozidla do roku 2030. V závodě ve Vsetíně se budou lisovat plastové díly a vyrábět vstřikolisovací formy pro tyto díly. Ve stávající výrobní hale již nebyl prostor pro realizaci této zakázky.

Nová hala bude stát v těsné blízkosti stávající haly v průmyslové zóně Bobrky. Aktuální je nyní fáze vyřizování stavebního povolení. Stavba bude zahájena bezprostředně po nabytí právní moci povolení. S dodavatelem stavby je dohodnut termín dokončení do konce roku 2018. Instalace výrobní technologie se předpokládá v prvním čtvrtletí příštího roku.

Firma bude kvůli rozšíření výroby hledat nové zaměstnance. V regionu však kvalifikovaná pracovní síla chybí. Dle slov zástupců společnosti je snahou vytvořit podmínky, které Hirschmann Czech zařadí do skupiny atraktivních zaměstnavatelů. K tomu patří také vysoký podíl nákladů na vzdělávání zaměstnanců, či finanční podporu studentů, kteří docházejí do společnosti na praktický výcvik.

Po dokončení druhé výrobní haly by se měly tržby společnosti zvýšit až o 200 procent, loni měla firma obrat asi 500 milionů korun.

Další článek: Český optický klastr se chce ucházet o miliardovou zakázku