Firma Skanska SK uspěla v tendru na budování silnic u Košic

Redakce Redakce
— vydáno 19. července 2016

Slovenská divize stavební skupiny Skanska uspěla v tendru na vybudování úseku dálnice a rychlostní silnice v okolí Košic na východě Slovenska. Vítězná firma Skanska SK nabídla nejnižší cenu ze všech pěti účastníků veřejné soutěže, a to 197,44 milionu eur (5,3 miliardy korun). Oznámil to dnes správce slovenských dálnic a rychlostních silnic NDS.

"Očekávám, že smlouvu s vítězným uchazečem podepíšeme do několika týdnů. První práce na staveništi by mohly začít v listopadu. Máme stavební povolení, stavební dokumentaci, čekáme jen na harmonizaci studie vlivů na životní prostředí," uvedl šéf NDS Róbert Auxt. 

Zakázka zahrnuje výstavbu 14,4 kilometru dálnice D1 a více než jednoho kilometru rychlostní silnice R2. 

Do tendru se v konsorciu s dalšími firmami zapojily i české firmy Eurovia CS a Metrostav. Toto konsorcium ale nabídlo nejvyšší cenu ze všech účastníků soutěže. Eurovia CS a Metrostav spolu s dalšími podniky spolupracovaly i v jiných dvou dosud nevyhodnocených veřejných soutěží NDS. U jedné z nich, a to na vybudování osm kilometrů dlouhého dálničního obchvatu východoslovenského města Prešov, nabídly nejnižší cenu. 

O zmiňované zakázky NDS se v jiném konsorciu ucházela i společnost M-Silnice. Sdružení těchto firem ale ani v jedné ze tří soutěží nepředložilo nabídku s nejnižší cenou.

Další článek: Benteler chce začít v Klášterci stavět už letos na podzim