Fotorealistický 3D tisk do kanceláře, tisk mědi a další novinky z MCAE Systems

MCAE Systems, s.r.o.
— vydáno 30. března 2021

Rozmanité portfolio profesionálních 3D tiskáren, které na český trh dodává společnost MCAE Systems, se neustále rozšiřuje – nejen z hlediska samotných zařízení, ale také v nabídce materiálů, jež uplatnění aditivní výroby posouvají dál.

Inzerce

Stratasys, MakerBot, Desktop Metal a Xact Metal – čtyři světové značky 3D tiskáren v nabídce českého prodejce přínášejí stále nové možnosti, jež rozšiřují působnost jejich využití víc a víc k produktivní a specializované výrobě, která mezi tradičními technologiemi nenachází srovnatelně efektivní alternativy.

Kompaktní barevný 3D tisk v barvách Pantone

Od rychlých koncepčních dílů po dokonale věrné modely, s 3D tiskárnou Stratasys J55 přivedete své návrhy k životu. Jako zařízení pro kancelářské použití je cenově dostupnou volbou pro maximální efektivitu navrhování, kdy celý proces návrhu a vývoje může od začátku až do konce probíhat u vás. Produktivita 3D tiskárny Stratasys J55 vám umožní konzultovat návrhy v rámci týmu rychleji, s možností častějších iterací. Tato tiskárna nabízí téměř 500 000 barev, ověřený vzorník barev Pantone, věrné textury a velmi kvalitní a přesné výtisky. Tato plnobarevná tiskárna s 5 zásobníky na materiál je vybavena rotační tiskovou platformou s pevně uchycenou tiskovou hlavou, která zajišťuje vynikající kvalitu povrchu i tisku technologií PolyJet. Byla speciálně navržena pro kancelářská prostředí a designérská studia, zabírá proto malou plochu a díky filtrační technologii ProAero zaručuje tichý provoz bez zápachu a nízkou spotřebu energie. Pracovní postup od návrhu po výrobu obstarává software GrabCAD Print, umožňující importovat návrhy v nativních CAD formátech nebo v souborech 3MF. Tato aplikace zároveň umožňuje přiřazení barev dle vzorníku Pantone a vzdálené monitorování i správu tiskových úloh. 

Zleva: 1) Designové prototypy z J55 mohou obsahovat až půl milionu barev. 2) Měděný výtisk ze zařízení Desktop Metal Studio+. 3) MakerBot Method Carbon Fiber produkuje díly z nylonu vyztuženého uhlíkovým vláknem. 

Odolný 3D tisk z nylonu s karbonovým vláknem

Nová série unikátních malých průmyslových 3D tiskáren MakerBot Method Carbon Fiber umožňuje tisk z nylonu a dalších technických materiálů zpevněných karbonovým vláknem. Za rozumnou cenu zajišťuje výtisky s vysokou pevností, tuhostí a tepelnou odolností. Kompozitní materiál Nylon 12 CF obohacený uhlíkovým vláknem se snadno tiskne a ve vybraných aplikacích dokáže nahradit i díly z kovu. 

3D tisk z čisté mědi

Vynikající tepelná a elektrická vodivost činí z mědi ideální materiál pro elektronická zařízení nebo pro výměníky tepla. Studio System+ od firmy Desktop Metal nyní umožňuje aditivní výrobu dílů z čisté mědi, které mohou mít komplikované tvary, ať už jde o chladicí žebra, nebo zabudované kanály konformního chlazení. MCAE Systems nyní zájemcům o tuto technologii nabízí 3D tisk mědi jako zakázkovou službu. 

Další článek: Stabilnější a výkonnější vysokorychlostní vystružování s nástroji od Ceratizit