Jak uspořádat veletrh v době krize? Pořadatelé Formnextu přinášejí svůj koncept

Ing. Jan Homola
— vydáno 19. června 2020

Organizátoři největšího světového veletrhu věnovaného technologiím aditivní výroby mají štěstí, že se tento koná až v listopadu, přesto i na Formnext dopadne řada omezujících pravidel.

Inzerce

Veletrh 3D tiskáren a souvisejících služeb Formnext se těší velké popularitě a do německého Frankfurtu nad Mohanem na něj každým rokem míří desítky tisíc lidí z celého světa. Zatím každý ročník byl větší než ten předchozí, přičemž vloni bylo zaznamenáno 852 vystavovatelů a víc než 34 tisíc návštěvníků.

Zatímco konání mnoha jiných hromadných událostí bylo letos v důsledku pandemie Covid-19 zrušeno, pořadatelé Formnextu zatím zůstávají optimističtí a pokračují v přípravách tohoto veletrhu s očekáváním, že v době jeho konání mezi 10. až 13. listopadem, již bude situace celkově lepší.

Nicméně, veletrh je připravován měsíce dopředu, a tak již nyní musí být navrhována a pro realizaci připravována řada opatření, jež umožní vyhovět náročným hygienickým požadavkům s cílem ochránit zdraví účastníků – v neposlední řadě má nastavení takových opatření také marketingový rozměr, neboť mohou pomoci přilákat vyšší návštěvnost navzdory neutěšeným poměrům současné doby.

Společnost Mesago, která za Formnextem stojí, nyní představila svůj koncept „Formnext Corona Edition“, který zahrnuje množství zdravotně-bezpečnostních opatření, jako je bezdotyková registrace, široké uličky mezi veletržními expozicemi (šest namísto tří metrů) s metrovým „komunikačním pruhem“ kolem každého stánku, nepřetržité kamerové sledování přítomných osob, které bude speciálně vyškolený personál upozorňovat, pokud nebudou dodržovat požadované rozestupy, připravena jsou také nová pravidla pro design stánků, naplánována intenzivnější výměna vzduchu v pavilonech a častější provádění úklidových činností.

Pro všechny, kdo se nebudou moci zúčastnit veletrhu osobně, připravuje Mesago webové rozhraní pro prezentaci vystavovaných novinek, které nabídne produktové informace, videa, živý chat a nástroje pro získávání kontaktů.

Více se o plánech pro Formnext 2020 dozvíte na webu události.

Další článek: Zlínský průmyslový design 1918-1958