Karsit zahájil ve Dvoře Králové stavbu továrny na autodíly

Redakce Redakce
— vydáno 22. března 2018

Investice by měla činit přes tři miliardy korun a továrna by měla zaměstnat 300 až 350 lidí. Karsit Automotive je součástí skupiny Karsit Group továrníka Františka Řípy.

Nový závod firma potřebuje proto, že její výrobní kapacity lisoven autodílů v Jaroměři nestačí poptávce. V roce 2016 Karsit v souvislosti s chystanou výstavbou ve Dvoře Králové uvedl, že získal u koncernu Volkswagen zakázku, která mu má v následujících sedmi letech pomoci zvednout roční výkony téměř o miliardu korun. Dvorská továrna bude zásobovat díly karoserií, například blatníky, kapotami či střechami, automobilky v celé Evropě.

Továrna bude vybavena automatickou lisovací linkou, která dosud nikde ve střední a východní Evropě není. K obsluze budou potřeba kvalifikovaní technici. Společnost je bude hledat nejen v ČR, ale i v Evropě. Pracovníky bude firma shánět i ve Dvoře Králové, i proto navázala spolupráci s místní střední školou informatiky a služeb.

V nyní zahajované první etapě výstavby v hodnotě kolem dvou miliard korun Karsit vybuduje továrnu o rozloze 2,5 hektaru. Zkušební provoz by v ní chtěl zahájit ve druhém čtvrtletí roku 2019. Na základě vývoje zakázek by firma měla v druhé etapě postavit další výrobní halu o rozloze 1,6 hektaru a celková investice by měla značně přesáhnout tři miliardy korun. Na výstavbu bude dohlížet i koncern Volkswagen, který je hlavním zákazníkem Karsitu.

Další článek: Nový stroj v DI Industrial