Komet Group představuje maximální výkon a rozměrovou přesnost vrtání

Redakce Redakce
— vydáno 6. listopadu 2012

Jako jeden z předních dodavatelů širokého spektra přesných nástrojů, vyvíjí skupina KOMET neustále svou řadu nástrojů, které umožňují uživatelům ještě další zvýšení produktivity. Typickým příkladem je nový nástroj KOMET KUB Centron Powerline, představený jako standardní nástroj na mezinárodním veletrhu obrábění kovů AMB 2012 – zdokonalené vypracování vrtáku s jádrovací korunkou KOMET KUB Centron.

Nová řada Powerline zahrnuje důležité funkce nástrojů KUB Centron, jako jsou centrální vrták, jasný spojovací bod a rotační vrtací hlava. Nicméně použití čtyřhranného oboustranného břitu Quatron je novinka. Uživatelé tak využívají dvojité hrany a následně zvýšenou rychlost podávání. To postupně vede ke zkrácení výrobní doby. 

Centrální vrták KOMET KUB Centron Powerline vede nástroj přesně v ose vrtání, a tím zaručuje rozměrovou přesnost, přímost a maximální spolehlivost procesu při vrtání hloubky do 9xD. Mimořádně robustní oboustranné břity Quatron zaručují maximální stabilitu a optimální úběr třísek dokonce i při velké hloubce vrtu. Díky rozdělení řezu na každé straně (od x 39 mm) jsou krátké třísky možné i u materiálů, které jsou pro stroje obtížné. Nový vrták KOMET KUB Centron Powerline lze použít na všechny existující základní prvky KUB Centron.

Další článek: V automatizaci udávají nejdečtí plastaři správný takt