Kovosvit dodal výrobní linku za desítky milionů

Redakce Redakce
— vydáno 10. července 2018

Firma Kovosvit MAS Sezimovo Ústí dodala společnosti JULI Motorenwerk plně automatizovanou linku na výrobu rotorů za desítky milionů korun. Linku dodala divize MAS Automation.

Plně automatizovaná linka dokáže vyrobit nový rotor každých 70 vteřin a zahrnuje všechny výrobní procesy od montáže přes obrábění, měření, povrchovou úpravu až po vyvažování. Jde o druhou podobnou zakázku dceřiné firmě německé společnosti Jungheinrich am Linde.

"První linka neobsahovala vyvažování, povrchovou úpravu a kamerové systémy. U této nově instalované je zásadní posun směrem k průmyslu 4.0. Teď stačí, aby operátor zavezl paletu, linka si díky kamerovým systémům dokáže identifikovat polotovary a sama je zaváží dál," řekl František Pivec, který divizi MAS Automation řídí.

Linku obsluhují tři roboti. Ušetří práci čtyř operátorů; k obsluze stačí jeden, který naváží palety s polotovary a odváží kompletní rotory. "Tato práce ho ale nezaměstná na celou pracovní dobu a může se věnovat i jiným činnostem. Produktivitu práce zvýší linka zhruba o třetinu," uvedl Pivec.

Divizi MAS Automation ještě letos čeká například dodávka robotizace do společnosti Labara. Kapacity má divize naplněné do února 2019. Na letošní rok plánovala obrat 50 milionů, nyní do jeho splnění chybí podepsat kontrakt na dva miliony korun. Příští rok plánuje divize růst tržeb o 50 procent. Mezi klienty divize patří i Bosch Diesel, JK nástroje či polská společnost Magneti Marelli.

Další článek: Continental AG koupil výrobce obráběcích strojů VÚK