Na generativní AI pro vizualizaci spolupracují Siemens a NVIDIA

siemens-nvidia

Siemens s.r.o.
— vydáno 2. dubna 2024

Propojení platformy Siemens Xcelerator s aplikačními rozhraními NVIDIA Omniverse Cloud API využívá generativní umělou inteligenci a nabízí lepší vizualizaci komplexních dat.

Společnosti Siemens a NVIDIA přinášejí uživatelům nové možnosti, kde generativní AI dokáže převratným způsobem ovlivnit vizualizaci komplexních dat a umožnit fotorealismus. Nová generace průmyslového softwaru umožní zákazníkům na jejich cestě k průmyslovému metaverzu si výrobky vyzkoušet jako ve skutečném světě: v souvislostech a zcela realisticky. Zcela přelomovým způsobem tak mění přístup k návrhu, výrobě a servisu produktů a řešení.

V rámci další fáze spolupráce představí Siemens během letošního roku nové řešení pro špičkový cloudový PLM software Teamcenter® X, který je rovněž součástí platformy Siemens Xcelerator. Díky technologiím NVIDIA Omniverse nabídne projektantům možnost vytvářet mimořádně intuitivní, fotorealistické a na fyzikálních principech založené digitální dvojče v reálném čase, které pomůže odstranit plýtvání pracovní silou a chyby v práci.

Další článek: Virtuální zprovoznění je dnes nutnou podmínkou hladkého rozběhnutí náročných pracovišť