Navrhování s podporou umělé inteligence v Siemens Xcelerator

Navrhování s podporou umělé inteligence v Siemens Xcelerator Siemens s.r.o. vydáno dne 16. října 2023

Nejnovější aktualizace Solid Edge zavádí asistenci při navrhování založenou na umělé inteligenci, která pomáhá urychlit navrhování prostřednictvím automatizace opakujících se, běžných úloh.

Siemens Digital Industries Software přináší software Solid Edge 2024, software pro návrh a konstrukci výrobků pro běžné použití, který je součástí portfolia průmyslového softwaru Siemens Xcelerator. Nejnovější aktualizace, které byly dnes oznámeny a jsou okamžitě k dispozici, umožňují výrobcům všech velikostí zahájit nebo rozšířit strategii digitální transformace, efektivněji opakovaně využívat data a zavádět inovace v úvodní části strojírenského a elektrotechnického návrhu a výroby prostřednictvím nových aplikací umělé inteligence při navrhování výrobků, většího sdílení dat v cloudu a spolupráce.

Podpora umělé inteligence při návrhu

Solid Edge 2024 poprvé přináší do Solid Edge asistované navrhování pomocí umělé inteligence (AI), a to hned v několika klíčových funkcích. Nyní při výměně dílů v sestavě nová funkčnost v sestavě s umělou inteligencí dokáže inteligentně předpovídat a nabízet platné alternativy. Na jiném místě se uživatelské rozhraní s podporou AI učí vzorům použití, aby na kurzoru zobrazilo relevantní příkazy ve správném kontextu, zatímco nová funkce Editace operací s podporou AI v Solid Edge CAM Pro dokáže uživatele provést procesem editace obráběcích operací a nabízí návrhy na základě aplikace obrábění a naučeného stylu programování dílů.

Tyto aktualizace vycházejí ze stávajících inteligentních modelovacích funkcí, které jsou již v systému obsaženy, jako je například schopnost synchronní technologie rozpoznávat a udržovat záměr návrhu v reálném čase, a to i u modelů pocházejících z jiných systémů. Při použití vedle možností generativního návrhu Solid Edge pro automatický návrh konceptů na základě definovaných geometrických a funkčních omezení mohou odstranit opakující se práci při běžných činnostech, urychlit návrh a umožnit konstruktérům a inženýrům soustředit se na skutečný průzkum a inovace. "Solid Edge 2024 nám pomáhá pracovat chytřeji a být produktivnější," řekl David Iverson, Ariel Corporation. "Začlenění umělé inteligence do našich návrhových procesů zkrátí čas strávený nudnými úkoly a umožní nám dělat více zábavných věcí."

Rozšíření výhod cloudové spolupráce

Předplatné Solid Edge SaaS zahrnuje přístup ke cloudovému sdílení dat a spolupráci s aplikací Teamcenter® Share. Teamcenter Share, poskytovaný jako výhoda jakéhokoli předplatného Siemens Xcelerator as a service, představuje bohatou sadu cloudových funkcí, které umožňují spolupráci s kolegy, partnery a zákazníky odkudkoli a z jakéhokoli zařízení. Nejnovější aktualizace přináší zefektivněnou integraci napříč širokou škálou průmyslového softwaru Siemens, vylepšenou out of box integraci propojující Solid Edge s Teamcenter Share, interaktivní náhledy dokumentů Office i 3D dat, vylepšené zobrazení kanbanové tabule, lepší viditelnost úkolů/stavů, větší úložiště a rozšířenou podporu souborů, což zákazníkům pomáhá zlepšit komunikaci a posouvat projekty vpřed takovým tempem, jaké průmysl vyžaduje.

Přenos konfigurace produktu v reálném čase přímo do procesu prodeje

Nové řešení Solid Edge Design Configurator Connect poskytuje okamžitou online konfiguraci výrobku, která umožňuje rychlou konfiguraci výrobku splňujícího specifické požadavky zákazníka. Je postaven na stávajícím softwaru Solid Edge® Design Configurator a umožňuje obchodním inženýrům a koncovým zákazníkům konfigurovat výrobky pro cenovou nabídku prostřednictvím webového portálu bez nutnosti lokální instalace Solid Edge.

Vyšší produktivita v celé rodině produktů Solid Edge

Vedle zásadních aktualizací, které přináší nejnovější verze Solid Edge, přináší aktualizace 2024 také vylepšení produktivity a rozšíření funkcí napříč celou sadou produktů. Od obrovského nárůstu výkonu velkých sestav (nyní 9x rychlejší při prvotním otevírání složitých modelů výrobků) až po nové prostředí reálného světa, které se automaticky aktualizuje s pohybem modelu.

Chcete-li se dozvědět více o softwaru Solid Edge společnosti Siemens a o tom, jak může pomoci v digitální transformaci a zavedení nejmodernějších technologií pro vývoj produktů organizacím jakékoli velikosti, navštivte: siemens.com/solid-edge-2024 nebo se podívejte na záznam z akce k uvedení Solid Edge 2024 zde:

Siemens Digital Industries Software pomáhá firmám všech velikostí s digitální transformací pomocí softwaru, hardwaru a služeb díky platformě Siemens Xcelerator. Software Siemens a komplexní digitální dvojče umožňují společnostem optimalizovat jejich konstrukční, inženýrské a výrobní procesy, aby se z dnešních nápadů staly udržitelné výrobky budoucnosti. Od čipů po celé systémy, od výrobku po procesy, napříč všemi průmyslovými odvětvími. Siemens Digital Industries Software – Accelerating transformation.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.