Nová předsedkyně představenstva Vítkovic a. s.

Redakce Redakce
— vydáno 3. dubna 2018

Novou předsedkyní představenstva společnosti Vítkovice, a. s., se stala jeho dosavadní členka Michaela Žvaková, která bude plnit i roli generální ředitelky.

Dosavadní předseda Martin Žák bude nadále předsedou představenstva dceřiné firmy Vítkovice Heavy Machinery (VHM). Dosud byl v čele obou společností, jejichž představenstva byla téměř totožná. Dozorčí rada Vítkovic oddělila řízení obou firem, aby podpořila proces reorganizace VHM se vstupem nového investora.

Kromě Žvakové jsou v představenstvu Vítkovic Rodan Broskevič jako místopředseda a Milan Juřík mladší, Jaromír Šiler a Pavel Štefánik jako členové. Devětatřicetiletá Žvaková vstoupila do představenstva firmy loni v listopadu z pozice ředitelky strategického nákupu. Současně byla a zůstává jednatelkou společnosti Vítkovice Machinery Trade.

Vítkovice, a. s., jsou jádrem původní struktury holdingu a zastřešují energetické, právní, logistické a další služby pro celou strojírenskou skupinu. Ve skupině je přes 20 firem, celkem mají asi 3000 zaměstnanců. Předloni se čtyři firmy ze skupiny dostaly do finančních potíží: Vítkovice Power Engineering později skončily v konkurzu, Vítkovice Gearworks a Vítkovice Revmont mají povolenou reorganizaci a reorganizace Vítkovic Envi už úspěšně skončila. Ze skupiny se před rokem osamostatnil lahvárenský Cylinders Holding, několik firem skupina prodala.

Vítkovice Heavy Machinery jsou producentem ocelí a výrobků z nich, včetně produktů pro energetiku. Mají téměř 1000 zaměstnanců.

Další článek: Firma Osvald Jensen investovala do nových technologií