Nová zelená úsporám rozdá 27 miliard korun

Redakce Redakce
— vydáno 31. března 2015

Stát by měl do roku 2020 na zateplení domů v rámci programu Nová zelená úsporám vynaložit zhruba 27 miliard korun. Materiál k programu byl schválen vládou, informoval ministr životního prostředí Richard Brabec. Peníze na program stát získá z prodeje emisních povolenek.

Program počítá s dotacemi do rodinných a bytových domů a budov veřejné správy. Dotace na energetické úspory a zateplení pro bytové domy v Praze budou vyhlášeny 1. dubna, stejně jako pro rodinné domy v celé republice. Celkem bude letos v programu k dispozici zhruba 1,1 miliardy korun, z toho 600 milionů by mělo jít na rodinné domy a půl miliardy na bytové domy. 

Fasádní zateplovací systémy prospívají domu nejen před nežádoucími úniky tepla, ale mají také řadu dalších technických a ekonomických výhod. Foto: Zatepleni.com

Brabec dnes zároveň upozornil, že u veřejných budov budou dotace z programů využívány až od roku 2019. „Do té doby budou energetické úspory v této oblasti financovány z evropského programu Životní prostředí,“ uvedl.

Další článek: V západní Evropě v březnu stoupl prodej aut přes desetinu