Nový tým WNT – ROTOR Pro Cycling je připraven na sezónu 2018

CERATIZIT Česká republika s.r.o.
— vydáno 19. února 2018

Pro rok 2018 tým zaznamenal značné změny. Zejména se jedná o nový dres, jehož design se celý rok vyvíjel. Tento nový design v sobě nese různé prvky řezných nástrojů společnosti WNT, které se používají k výrobě komponentů značky ROTOR v provozovně EDR v Madridu.

Profesionální spolupráce

Další změnou je rozsáhlejší a jedinečné partnerství mezi společnostmi WNT Cutting Tools a ROTOR, díky kterému bude tým WNT-ROTOR Pro Cycling jediným týmem registrovaným v UCI, který bude plně využívat nejnovější sadu, jež začleňuje hydraulickou technologii kotoučových brzd rovněž do pohonu, tj. dlouho očekávanou hydraulickou sestavu ROTOR ‘UNO Hydraulic group set’. Kompletní sestava, spolu s wattmetrem 2INpower, náboji kol ROTOR RVOLVER® a Q RINGS, které se obrábějí na CNC strojích s využitím řezných nástrojů WNT, bude představovat důležitou část závodního kola Orbea ORCA OMR. 

Tým WNT-ROTOR Pro Cycling se také stane vývojovým týmem pro produkty značky ROTOR, které se obrábějí na CNC strojích DMG Mori ve společnosti EDR s využitím nástrojů WNT. Díky úzkému spojení mezi společnostmi WNT Cutting Tools a ROTOR se rozvíjí jak produkty společnosti ROTOR, tak i tým, který se bude účastnit závodů nejvyšší kategorie UCI po celé Evropě. 

Claude Sun, generální ředitel společnosti WNT Germany a manažer týmu WNT-ROTOR Pro Cycling se na rok 2018 těší a říká: “Jedná se o další logický krok v rozvoji vzájemné spolupráce mezi společnostmi ROTOR a WNT ve smyslu naší koncepce zaměřené na investice do ženské cyklistiky prostřednictvím profesionálního cyklistického týmu. Doufáme, že díky společnému úsilí bude rok 2018 pro náš tým naším nejúspěšnějším rokem, a že se jak naši jezdci, tak produkty společnosti ROTOR budou i nadále zlepšovat.” 

Výkonný ředitel společnosti ROTOR, Jose Manuel Banqueri, uvedl:  “Jsme nesmírně hrdí na to, že jsme spojeni s týmem WNT-ROTOR Pro Cycling, který rok od roku vykazuje větší progres a rozvoj v náročné konkurenci ženské profesionální cyklistiky. Těšíme se na spolupráci jak v oblasti vývoje produktu, tak i v závodní oblasti v sezóně 2018.”

Wolfpack, nová značka plášťů z Německa, se k nám přidá s dodávkou vysoce kvalitních plášťů pro sezónu 2018, zatímco exkluzivní švýcarský výrobce obuvi, Suplest bude dodávat své jedinečné kvalitní tretry ‘Road Series Edge/3 pro’, které vyhrály designovou cenu ‘Design and Innovation Award 2016’. 

Tým se nyní vydá do Cambrils na desetidenní soustředění před svým prvním závodem Setmana Ciclista Valenciana UCI 2.2, který se uskuteční od 22. do 25. února. 

Prezentace týmu WNT-ROTOR Pro Cycling se uskutečnila v pátek 9. února, kdy se jezdci, management, španělská média a zástupci sponzorů z WNT, odborníci ze skupiny Ceratizit Group, ROTOR a Wolfpack společně sešli v sídle společnosti ROTOR ve španělském Madridu. Tato prezentace se živě přenášela do celého světa. 

Další článek: Společnost DAKO-CZ získala další významnou zakázku