Obchodovat na zahraničních trzích není žádný problém

Obchodovat na zahraničních trzích není žádný problém Merxu s.r.o. vydáno dne 5. května 2022

Česká společnost SONNEK Engineering je jednou z dceřiných firem rakouské Sonnek Group. SONNEK výhradně zastupuje u nás a na Slovensku renomované značky čerpadel, například Almatec, Quattroflow, Mouvex, Blackmer a Tsurumi.

Ve své činnosti se zaměřuje na prodej a servis průmyslových čerpadel a také na poradenství a realizaci projektů, v oblasti čerpání kapalin. I v takto specializované oblasti průmyslových aplikací čerpadel dokáže nabízet vybrané produkty a služby on-line prostřednictvím obchodního portálu merXu.

V obchodování hraje roli jakákoliv malá výhoda, kterou firma dokáže využít ve svůj prospěch. Každý oslovený zákazník se počítá. Všem, kteří chtějí zkusit expandovat na zahraniční trhy, nabízí on-line obchodní platforma merXu bezplatný prostor pro nabídnutí svých produktů nebo služeb. MerXu operuje v osmi evropských zemích a u všech transakcí, jak vnitrostátních, tak z Německa, Slovenska, Polska, Estonska, Litvy, Maďarska a Rumunska hradí náklady na dopravu. Výhody on-line tržiště objevují i uživatelé z průmyslových oborů, kteří dosud k tomuto typu obchodování neměli důvěru. 

Některé segmenty průmyslu mají produkty vhodnější pro on-line prodej než jiné, standardizované výrobky a spotřební zboží si o jednoduchou formu prodeje on-line přímo říká. Nicméně i řešení na míru je možné nabídnout, nebo najít, prostřednictvím merXu. MerXu je skutečným trhem, kde si obchodující strany vzájemně domlouvají podmínky obchodu. Tento on-line obchodní portál můžeme vnímat jako alternativu k veletrhům, na kterých se uzavírala dříve velká část partnerství a obchodů. Firma SONNEK Engineering se proto nebojí nabízet zde i specializovaná zařízení. Trh je velký a nikdy nevíte, kdo a z kterého konce Evropy se vám může ozvat, zvláště, když je registrace a zalistování produktů tak snadné a zdarma.

David Kuchař, projektový manažer firmy SONNEK Engineering potvrzuje: „Aktuálně máme v on-line nabídce přibližně 200 produktů, ale merXu využíváme nejen k prodeji, ale i pro objednávání zboží, můžeme si vybrat z opravdu velké palety dodavatelů. Vytvořili jsme si nové vztahy s partnery, k nimž bychom se bez merXu dostávali jen velmi komplikovaně.“ 

SONNEK Engineering má pobočky ve čtyřech evropských zemích, možnost oslovit další potenciální partnery byla především iniciativa pana Kuchaře, který snadno získal podporu ze strany vedení firmy. Oproti firemnímu e-shopu nabízí merXu několik klíčových výhod. V první řadě je celá platforma už hotová a naprogramovaná, navíc lokalizovaná do 8 jazyků. Co je ale ještě mnohem důležitější, je konstantně vysoká návštěvnost tohoto tržiště. SONNEK Engineering si nemusí lámat hlavu, jak ke své nabídce přitáhnout pozornost potenciálních zákazníků, merXu díky 6 milionům nabízených produktů přitahuje denně desetitisíce prověřených uživatelů. Každý měsíc přibývá v nabídce milion dalších položek a logicky rostou i počty návštěvníků. 

Velké množství nabízených produktů oceňuje i David Kuchař, zároveň ale dodává, že by ocenil lepší možnosti filtrace a vyhledávání mezi záplavou podobných výrobků. To si uvědomují i sami tvůrci platformy, kteří neustále přidávají nové kategorie a zdokonalují vyhledávání v nejdynamičtěji se rozrůstajících odvětvích. Pokud přesto nenajdete výrobek nebo službu, kterou byste potřebovali, stačí zadat poptávku a vyčkat, až se přihlásí vhodný dodavatel. Jako na správném tržišti můžete i zde vyjednávat o cenách a detailech dodávky.

 

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.