Podpis smlouvy o prodeji ArcelorMittal Ostrava

Redakce Redakce
— vydáno 25. května 2018

Smlouva o prodeji huti ArcelorMittal Ostrava by měla být vybraným kupujícím podepsána v průběhu září. Všichni předběžní zájemci by měli být známi do konce května.

Inzerce

Závazné nabídky by pak měl oddělený správce huti obdržet během července. Harmonogram prodeje oznámil oddělený správce ArcelorMittal Ostrava (AMO) Ashok Patil. 

Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner se na začátku příštího týdne setká v Bruselu s eurokomisařkou pro vnitřní trh Elzbietou Bienkowskou, aby měl maximum informací i ze strany Evropské komise, která prodej AMO dozoruje. 

Evropská komise v květnu největšímu světovému výrobci oceli ArcelorMittal schválila záměr převzít italskou ocelárnu Ilva. Jednou z podmínek je prodej huti v Ostravě i dalších podniků, které společnost v Evropě má. Skupina ArcelorMittal v této souvislosti začala jednat s potenciálními zájemci a proces prodeje navrhovaných podniků by měl být uzavřen do konce roku.

ArcelorMittal je největším producentem oceli na světě. Působí ve více než 60 zemích světa. Je předním dodavatelem ocelových výrobků automobilovému průmyslu, stavebnictví, pro výrobu domácích spotřebičů nebo obalů.

Další článek: Institut robotiky otevřel nové centrum