Institut robotiky otevřel nové centrum

Redakce Redakce
— vydáno 28. května 2018

Centrum města budoucnosti otevřel Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) na Českém vysokém učení technickém. Bude propojovat akademickou sféru a průmyslové firmy.

Cílem nového centra je společné hledání nových řešení, jak udělat města chytřejší, bezpečnější a příjemnější pro život. Vedoucím nově otevřeného centra se stal architekt Michal Postránecký. 

"Jsme známi především tím, že působíme v oblasti Průmyslu 4.0. Ale ten samozřejmě nemůže být izolován. Ve městech žijí lidé, kteří ho realizují," řekl při otevření centra ředitel CIICR Vladimír Mařík. Uvedl, že před několika měsíci vzniklo nejdříve obdobné centrum pro průmysl, které s nově otevřeným centrem sousedí. 

Nyní má nově vzniklé pracoviště tři hlavní komerční partnery. Jsou to firmy Siemens, Cisco a Vodafone. Akademická spolupráce má jít napříč fakultami ČVUT a také napříč univerzitami. Technologie ve městech budoucnosti zahrnují například efektivní řízení dopravy nebo hlídání kvality ovzduší.

Centrum hodlá také vzdělat mladé odborníky na oblast moderních technologií a chytrých měst. Spolupráci centrum zahájilo se střední průmyslovou školou na Smíchově.

Další článek: ČKD Blansko Engineering zmodernizuje dvě elektrárny