Poprvé po 73 letech neproběhne HANNOVER MESSE

Firemní aktuality Firemní aktuality
— vydáno 26. března 2020

HANNOVER MESSE, který byl z původního jarního termínu přesunut na červenec, se podle aktuálních prohlášení pořadatele neuskuteční vůbec. Příští veletrh HANNOVER MESSE se bude konat na výstavišti v Hannoveru v roce 2021 v termínu 12.–16. dubna 2021.

Inzerce

„Vzhledem k dynamickému šíření nemoci Covid-19 a rozsáhlým omezením ve veřejném a ekonomickém životě se HANNOVER MESSE tento rok nemůže uskutečnit,“ řekl Dr. Jochen Köckler, předseda představenstva DeutscheMesse AG.

V oblasti konání veletrhu byla vyhlášena taková opatření, která fakticky zakazují konání akce podobného rozsahu v plánovaném termínu.

Navíc německý průmysl již pociťuje důsledky opatření přijatých proti šíření pandemie. Podobně jako v ČR se omezuje nebo přímo zastavuje výroba v mnoha koncernech, na nichž jsou závislí další dodavatelé. Zpracovatelský průmysl, odkud pocházejí hlavní vystavovatelé veletrhu, zažívá klesající poptávku.

Jochen Köckler dodává: „Je to poprvé v 73leté historii HANNOVER MESSE, kdy tato akce musí být zrušena. V tuto chvíli pracujeme na  digitální informační platformě společnosti HANNOVER MESSE, kterou brzy otevřeme našim zákazníkům.“

Další článek: Kooperativní roboty Hanwha nově na českém trhu