Rychlý přehled

 • GE Aerospace investuje letos do výrobních zařízení 650 milionů dolarů

  Část těchto peněz půjde také do zlepšení dodavatelského řetězce. Konkrétně investiční plán GE Aerospace pro rok 2024 počítá s tím, že téměř 450 milionů dolarů půjde na nové stroje, kontrolní zařízení, modernizaci budov a nové zkušební buňky a bezpečnostní vylepšení ve 22 závodech GE Aerospace ve 14 státech. Dalších 100 milionů dolarů půjde dodavatelským partnerům se sídlem ve Spojených státech.

  GE Aerospace
 • Soutěž Doosan pro mladé kreativce na téma „Jsem strojař“

  Soutěžit mohou studentky a studenti středních škol přes 15 let. Téma pro váš kreativní koncept je „Jsem strojař“ zpracování záleží na autorovi: můžete nakreslit, fotit, točit video, psát text, navrhovat graffiti nebo animovat příběh. Na vítěze čeká 20 000 korun. Uzávěrka je 30. 4., takže neváhejte. Podrobnosti, pravidla a vše důležité najdete ZDE.

 • Pentagon se rozhoduje o koupi raketových motorů z 3D tiskárny

  Firma Ursa Major Technologies z Colorada, která využívá k výrobě motorů 3D tisk, má blízko k získání kontraktu pro Pentagon. USA se rozhodlo rozšířit řady dodavatelů, aby uspokojily poptávku vzniklou dodávkami zbraní do Evropy a naplnily rychleji svoje vyprázdněné sklady.

 • V Polsku vzniká továrna na zelený vodík za podpory EU

  Projekt H2Silesia v Horním Slezku má disponovat výkonem 105 MW a bude chopný vyrobit 13 000 tun vodíku. Záměrem je zajistit bezmeisní vodík pro těžký průmysl a dopravu.
  Evropská komise potvrdila svoji podporu ve výši 142,77 milionu eur

 • Uber Eats začal s robotickou rozvážkou jídel v Tokiu

  Robot se pohybuje rychlostí 5,4 km/h a rozráží si cestu pokřikem „Pozor, robot!“ Zákazníci čekají na dovážku před domem, kde si jídlo převezmou. V budoucnu by mohly drony doručovat i do vyšších pater, což by v hustě osídleném Tokiu přišlo jistě vhod. Uživatelé si nemohou zatím vybrat, jaký robot k nim přijede, mohou jej pouze přijmout nebo odmítnout.

Zobrazit nejnovější