Rychlý přehled

 • Pentagon se rozhoduje o koupi raketových motorů z 3D tiskárny

  Firma Ursa Major Technologies z Colorada, která využívá k výrobě motorů 3D tisk, má blízko k získání kontraktu pro Pentagon. USA se rozhodlo rozšířit řady dodavatelů, aby uspokojily poptávku vzniklou dodávkami zbraní do Evropy a naplnily rychleji svoje vyprázdněné sklady.

 • V Polsku vzniká továrna na zelený vodík za podpory EU

  Projekt H2Silesia v Horním Slezku má disponovat výkonem 105 MW a bude chopný vyrobit 13 000 tun vodíku. Záměrem je zajistit bezmeisní vodík pro těžký průmysl a dopravu.
  Evropská komise potvrdila svoji podporu ve výši 142,77 milionu eur

 • Uber Eats začal s robotickou rozvážkou jídel v Tokiu

  Robot se pohybuje rychlostí 5,4 km/h a rozráží si cestu pokřikem „Pozor, robot!“ Zákazníci čekají na dovážku před domem, kde si jídlo převezmou. V budoucnu by mohly drony doručovat i do vyšších pater, což by v hustě osídleném Tokiu přišlo jistě vhod. Uživatelé si nemohou zatím vybrat, jaký robot k nim přijede, mohou jej pouze přijmout nebo odmítnout.

 • ČVUT se připojila ke cloudové síti kvantových počítačů IBM

  ČVUT je tak první českou univerzitou, která se k síti připojila. „Je to skok někam, kam je třeba jít a je třeba tam jít rychle,” zaznělo od rektora ČVUT Vojtěcha Petráčka. Univerzita se tak připojí ke 300 subjektům, které k této síti mají momentálně přístup a sdílí svoje poznatky. Stěžejní je především výzkum v oblasti kryptografie a kvantového softwaru. Více informací naleznete na stránce univezity.

 • Stratasys koupil Arevo a získal řadu patentů pro vylepšení FDM technologie

  Po akvizici firmy Arevo se Stratasys může pochlubit již 2600 patenty pro oblast 3D tisku. Z nově získaných technologických patentů se předpokládá, že využije lokální tavení laserem pro zvýšení pevnosti v ose Z, tisk uhlíkových vláken či zhutňování válečkem. To vše připěje k větší pevnosti FDM vyrobených dílů.

  Foto: Arevo

Zobrazit nejnovější