Rychlý přehled

 • Uber Eats začal s robotickou rozvážkou jídel v Tokiu

  Robot se pohybuje rychlostí 5,4 km/h a rozráží si cestu pokřikem „Pozor, robot!“ Zákazníci čekají na dovážku před domem, kde si jídlo převezmou. V budoucnu by mohly drony doručovat i do vyšších pater, což by v hustě osídleném Tokiu přišlo jistě vhod. Uživatelé si nemohou zatím vybrat, jaký robot k nim přijede, mohou jej pouze přijmout nebo odmítnout.

 • ČVUT se připojila ke cloudové síti kvantových počítačů IBM

  ČVUT je tak první českou univerzitou, která se k síti připojila. „Je to skok někam, kam je třeba jít a je třeba tam jít rychle,” zaznělo od rektora ČVUT Vojtěcha Petráčka. Univerzita se tak připojí ke 300 subjektům, které k této síti mají momentálně přístup a sdílí svoje poznatky. Stěžejní je především výzkum v oblasti kryptografie a kvantového softwaru. Více informací naleznete na stránce univezity.

 • Stratasys koupil Arevo a získal řadu patentů pro vylepšení FDM technologie

  Po akvizici firmy Arevo se Stratasys může pochlubit již 2600 patenty pro oblast 3D tisku. Z nově získaných technologických patentů se předpokládá, že využije lokální tavení laserem pro zvýšení pevnosti v ose Z, tisk uhlíkových vláken či zhutňování válečkem. To vše připěje k větší pevnosti FDM vyrobených dílů.

  Foto: Arevo
 • Autonomní vrtulník testován pro hašení požárů v USA

  Společnost Rain, která vyvíjí technologie pro letecké hašení požárů, a Sikorsky, výrobce vrtulníků, provedly testovací let vrtulníku v autonomním režimu. Kvůli bezpečnosti byli na palubě přítomni piloti. Vize těchto firem o protipožárních opatřeních směřují k autonomní reakci: od přijetí informace o požáru, start, let, shození vody až po přistání. Podívejte se na video.

  Foto: Rain

   

 • Podívejte se na japonského „Jana Tleskače“ s jeho létajícím kolem

  Při univerzitě v Ósace existuje studentské sdružení nadšenců, kteří staví létající stroje na lidský pohon. Jeho člen, Fusha Sakai, sestrojil zdařilé létající kolo, s nímž se chystá na letošní soutěž Birdman v Anglii. Tam se již od 70. let minulého století potkávají „ptačí muži“. Podívejte se na video ZDE.

Zobrazit nejnovější