Rychlý přehled

 • Manuální balení v Karviné je minulostí, na trubky dnes mají automat

  Společnost ArcelorMittal Tubular Products Karviná, která je výrobcem profilů pod značkou JÄKL, dokončila investici do automatizace balení ocelových trubek a profilů. V karvinském závodě se nyní na výrobní lince pro přímo svařované profily a trubky automaticky stohují ocelové kusy do obdélníkových nebo šestihranných svazků. Původní ruční fixování požadovaných balíků ocelovými pásky bylo nahrazeno automatickým svazkovačem. Automatická balicí linka zvládne stáhnout ocelovými páskami jeden šestimetrový svazek profilů nebo trubek za 108 sekund. Balík profilů nebo trubek následně putuje dopravníkem do skladu.

 • Schneider Electric otevírá v Maďarsku chytrou továrnu

  Jedná se již o 36. inteligentní továrnu společnosti Schneider Electric a současně největší evropskou továrnu specializující se na zakázkovou výrobu ETO (Engineer-to-Order). Celkový počet těchto úzce zaměřených továren v Evropě se tak zvyšuje na 22. Strategie ETO spočívá v navrhování a výrobě produktů na základě specifických požadavků zákazníka. Výstavbu továrny zahájil Schneider Electric v březnu roku 2023, přičemž celková výše investice byla vyčíslena na 40 milionů eur. Závod v Dunavecse má plochu 28 tisíc metrů čtverečních a byl postaven s cílem uspokojit rostoucí poptávku po moderních energetických a digitálních řešeních v celé Evropě.

 • Stratasys uvádí nové materiály pro 3D tisk

  Vedle jiných novinek, jako třeba zavedení AI do ovládání tiskárny F900, představila firma Stratasys také aktualizaci materiálového portfolia. Hlavní novinkou je polymer VICTREX AM 200 určený pro tisk technologií FDM, je odolný vůči teplotám i chemikáliím a má vynikající mechanické vlastnosti.

 • Promet Group převzala dcera zakladatele, Denisa Materová

  Promet Group, kterou založil René Matera, má novou generální ředitelku Denisu Materovou. „Jmenování Denisy generální ředitelkou naší rodinné firmy je pro nás tou nejlepší volbou. Zná provozní, personální i investiční historii celé skupiny. Navíc s jejími zkušenostmi z marketingu a obchodu, jejichž rozvoji se již deset let věnuje, určitě úspěšně naváže na práci svého otce a zakladatele firmy Reného Matery,“ říká k výběru generální ředitelky Hana Materová, předsedkyně představenstva skupiny Promet Group.

 • Interaktivní software pro navrhování výroben vodíku využívá AI

  Siemens nabízí Hydrogen Plant Configurator, což je inteligentní chatbot založený na generativní umělé inteligenci, který uživatelům umožňuje vytvářet návrhy zařízení na výrobu vodíku. Toto řešení má pomoci výrazně zjednodušit návrh, projektování a automatizaci zařízení na výrobu vodíku a umožnit tak rychlejší rozvoj v této perspektivní průmyslové oblasti.

Zobrazit nejnovější