Rychlý přehled

 • NTT Czech Republic vede Zuzana Kocmaníková, přešla sem z IBM

  Zuzana Kocmaníková je od 17. června generální ředitelkou společnosti NTT Czech Republic. Nahradila Michaela Paiera, který dočasně vedl firmu po odchodu Petra Hübla do penze. Kocmaníková dříve vedla téměř 5 let IBM pro Českou republiku a Slovensko.

  Foto: NTT Czech republic
 • Doosan investuje miliardy do Plzeňských závodů a přesune sem část výroby

  „Rozhodli jsme se přenést do České republiky technologii pro výrobu vzduchem chlazených generátorů parních turbín pro dodávky do elektráren i malých modulárních reaktorů tak, aby se český průmysl významně podílel na projektech skupiny Doosan na světových trzích. Zároveň v Plzni plánujeme vybudovat centrum vodíkových spalovacích turbín v Evropě, které přinese více pracovních míst a zařadí Českou republiku na mapu několika málo výrobců na světě,“ řekl Seungwoo Sohn, generální ředitel Doosan Enerbility Power Service Business Group.

 • Česká republika bude zanedlouho čipovou velmocí

  Koncern Onsemi plánuje u nás investici až 46 miliard korun. V Rožnově pod Radhoštěm vybuduje velkou továrnu na výrobu polovodičů. v současné době probíhají jednání s vládou.

 • 3D tiskárnu Origin One nainstalovali v Západočeské univerzitě

  Západočeská univerzita v Plzni disponuje poměrně výjimečnou technologií 3D tisku polymerů. Jako jedni z prvních v republice používají tiskárnu Origin One od společnosti Stratasys.

 • Dotační program na digitalizaci pro malé a střední firmy od 1. 7.

  Od 1. července lze podávat žádosti na nákup technologií pro digitalizaci a automatizaci výroby. Poskytovatelem dotace pro výzvu s názvem Technologie pro MAS_CLLD je Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Zobrazit nejnovější