Rychlý přehled

 • Poslední volná místa na konferenci NEXT3D

  Kde jinde získat cenné zkušenosti o využití 3D tiskáren​ a 3D skenerů ve vývoji a výrobě, než na konferenci NEXT 3D? Konference se koná v Humpolci ve čtvrtek 30. května. Ještě se můžete zaregistrovat zde.

 • Siemens prodá svoji výrobu elektromotorů: Innomotics stojí 3,5 miliardy korun

  Vedení firmy Siemens schválilo prodej společnosti Innomotics, která je předním světovým výrobcem elektromotorů a velkých pohonů, firmě KPS Capital Partners. Obě strany již podepsaly příslušnou smlouvu. Kupní cena (hodnota podniku) činí 3,5 miliardy eur. Prodej by měl být dokončen v první polovině fiskálního roku 2025.

 • Hned tři haly ve Vimperku si nechal přestavět Rohde & Schwarz

  Po necelém roce dokončila společnost SWIETELSKY stavební úpravy tří průmyslových hal Rohde & Schwarz ve Vimperku, v nichž se vyrábí měřicí a vysílací technika. „Inovace a neustálé zlepšování jsou součástí naší firemní kultury. Nově upravené prostory vyhovují jak aktuálním potřebám, tak blízké vizi dalších let,“ vysvětluje Milan Černý, vedoucí personálního oddělení Rohde & Schwarz.

 • Nová pravidla pro dobíjení elektroaut? Bezhotovostně to půjde všude

  Od letošního dubna musí každá nová dobíječka elektroaut přijímat bezhotovostní platby. Již stojící dobíjecí stanice pak budou přijímat platby kartou či QR kódem nejpozději od roku 2027. Cílem má být zpřístupnění „ad hoc“ nabíjení pro každého. Tyto a další změny na poli elektromobility řešili zástupci společností i státních institucí na akci EV Experience, která proběhla na závodním okruhu v Brně.

 • Porovnejte si vedle sebe konvenční výrobu a 3D tisk

  Na ploše 200 čtverečních metrů nabízí aplikační centrum firmy 3Dees Industries poradenství a vývoj, zakázkový 3D tisk i výrobu prototypů. Aditivní technologie si tu každý může otestovat v praxi a především si je porovnat se svým tradičním výrobním postupem.

Zobrazit nejnovější