Rychlý přehled

 • Hned tři haly ve Vimperku si nechal přestavět Rohde & Schwarz

  Po necelém roce dokončila společnost SWIETELSKY stavební úpravy tří průmyslových hal Rohde & Schwarz ve Vimperku, v nichž se vyrábí měřicí a vysílací technika. „Inovace a neustálé zlepšování jsou součástí naší firemní kultury. Nově upravené prostory vyhovují jak aktuálním potřebám, tak blízké vizi dalších let,“ vysvětluje Milan Černý, vedoucí personálního oddělení Rohde & Schwarz.

 • Nová pravidla pro dobíjení elektroaut? Bezhotovostně to půjde všude

  Od letošního dubna musí každá nová dobíječka elektroaut přijímat bezhotovostní platby. Již stojící dobíjecí stanice pak budou přijímat platby kartou či QR kódem nejpozději od roku 2027. Cílem má být zpřístupnění „ad hoc“ nabíjení pro každého. Tyto a další změny na poli elektromobility řešili zástupci společností i státních institucí na akci EV Experience, která proběhla na závodním okruhu v Brně.

 • Porovnejte si vedle sebe konvenční výrobu a 3D tisk

  Na ploše 200 čtverečních metrů nabízí aplikační centrum firmy 3Dees Industries poradenství a vývoj, zakázkový 3D tisk i výrobu prototypů. Aditivní technologie si tu každý může otestovat v praxi a především si je porovnat se svým tradičním výrobním postupem.

 • Meopta – optika zanikne, její aktivity převezme nástupnická firma

  Velký český výrobce profesionálních optických přístrojů k 1. červnu 2024 spojí firmy Meopta – optika, s.r.o. a Meopta s.r.o. Veškerá aktiva, pasiva a povinnosti zanikající Meopta – optika převezme nástupnická společnost. Formálně by se mělo jednat o čistě administrativní úkon, jehož cílem je zjednodušit firemní strukturu společností Meopta.

 • Plzeňský Aimtec uspěl v prestižní soutěži Factory Innovation Award

  Technologicko-poradenská společnost zaměřující se na digitalizaci výroby a logistiky si z německého Hannover Messe odvezla první místo ze soutěže Factory Innovation Award 2024, kde uspěla se svou digitalizační platformou Aimtec DCIx v kategorii „Resilient Factory“. V ní jsou oceněny společnosti pomáhající svým zákazníkům se zvládáním dopadů narušení dodavatelského řetězce – tak, aby na tyto výkyvy bylo možné nejen pružně reagovat, ale také jim předcházet. Aimtec oslovil odbornou porotu technickými přednostmi platformy Aimtec DCIx, jako jsou její snadná integrovatelnost, škálovatelnost nebo cloud-first řešení. Ocenila také přístup společnosti k zákazníkům, která jim v dnešním turbulentním světě pomáhá s automatizací procesů, reaguje na jejich aktuální potřeby a usnadňuje jim neustálý rozvoj. Aimtec je schopen jednoduše připojit vybranou technologii a zaintegrovat ji do funkčního celku. Výsledkem je plně řízený a kontrolovaný proces – od ERP systému až po úroveň výrobního stroje.
  A jak znělo hodnocení poroty? Software je snadné se naučit, cloud-first přístup slibuje, že řešení lze velmi rychle zavést a že od zákazníka není potřeba žádná další správa infrastruktury. Přesto je úroveň zabezpečení velmi vysoká. Porotě se líbila také kontejnerizace softwaru. Stejně tak ocenila integraci do systému SAP a užívání otevřených standardů.

Zobrazit nejnovější