Rychlý přehled

 • Softwarová simulace robotických operací se stále zdokonaluje

  Světový výrobce robotů, firma Comau, se spojila s RoboDK, aby vytvořily uživatelky přivětivou platformu pro offline programování a simulaci robotů. Výsledkem je software Roboshop Next Gen, který pomáhá předcházet kolizím, dokáže zahrnout více robotických buněk v jednom projektu, snadno se integruje s externími osami (jako jsou otočné stoly a lineární kolejnice) a umožňuje do virtuální simulace zahrnout i chapadla a dopravníky.

 • Prohlédněte si nedávno objevená skripta VUT z let 1911 až 1913

  Neznámý dárce zanechal v recepci Vysokého učení technického v Brně několik tlustých svazků, které našel doma a bylo mu líto je vyhodit. Ukázalo se, že jde o ručně psaná skripta z počátku existence univerzity. Obsahují kapitoly z nauky o strojích, mechaniky, hydrauliky či geometrie, podepsané jménem Josef Hank.

  Foto: VUT, Václav Koníček
 • Semináře o aktuálních průmyslových technologiích zdarma

  Konsorcium Brain4Industry se zaměřuje na současné technologie, jako je digitalizace, umělá inteligence, 3D tisk nebo laserové technologie. Financování z EU nyní umožňuje, aby pořádali školení v těchto oborech zdarma. Kurzy jsou určené především pro zájemce z malých a středních firem, ale také pro odbornou veřejnost (novináře, právníky, lektory, ekonomy). Jaké kurzy jsou aktuálně vypsané, zjistíte na webu Akademie Brain4Industry.

 • Podívejte se na první autonomní robot od ABB s inteligentní navigací

  Flexley Tug T702 je první autonomní mobilní robot od ABB. Firma jej uvádí nedlouho po akvizici společnosti Sevensense a ukazuje, jak daleko již pokročila v navigaci SLAM založené na umělé inteligenci. Výrobce uvádí, že nový software od AMR a AI navádění umožní zkrátit dobu uvedení do provozu o 20 %.

 • Robotický systém GITAI dokázal, že je schopen práce ve vesmíru

  Systém dvojice robotických ramen s dosahem 1,5 metrů od firmy GITAI USA byl podroben celé řadě testů. Hlavní probíhaly v prostředí odpovídajícím stanici ISIS na oběžné dráze. Roboty vykonávaly servisní a montážní úkoly. Systém nyní potvrdil úroveň „NASA Technology Readiness Level (TRL) 7“, tedy plnou způsobilost k reálnému vyslání a plnění úkolů ve vesmíru.

Zobrazit nejnovější