Rychlý přehled

 • Pacovské strojírny mají nového majitele

  Skupina Safichem prodala Pacovské strojírny, které patří k předním výrobcům zařízení pro minipivovary, potravinářské provozy či chemický průmysl. Novým majitelem se stal výrobce hydraulických systémů a leteckých podvozků Charvát Group. Cenu transakce žádná ze stran nezveřejnila.

 • HERMES Startup AWARD 2024 pro senzor na měření vodíku

  Cenou HERMES Startup AWARD 2024 na Hannoverském veletrhu byl oceněn kompaktní senzor odolný proti vlhkosti pro rychlé, přesné a spolehlivé měření vodíku od firmy Archigas. Princip senzoru je založen na pokročilém měření tepelné vodivosti na mikročipu a byl vyvinut ve spolupráci s Univerzitou aplikovaných věd RheinMain. Přínosem oceněného senzoru je pomoc při bezpečné výrobě, skladování a využívání vodíku.

 • Hlavní cenu na HANNOVER MESSE získala firma Schunk

  Nejlepší exponát hannoverského velethu tradičně získává ocenění HERMES AWARD. Letošním vítězem se stal projekt uchopovací soupravy firmy Schunk postavený na umělé inteligenci. SCHUNK 2D souprava umožňuje spolehlivou manipulaci s různými, náhodně uspořádanými díly z dopravníkového pásu, zásobníku nebo zásobovacího stolu – a to i při měnících se světelných, barevných podmínkách nebo podmínkách pozadí. Aplikační sada se skládá z kamery s objektivem, průmyslového počítače, softwaru s umělou inteligencí a uchopovače specifického pro danou aplikaci. Všechny komponenty jsou dokonale sladěné a lze je kombinovat s jakýmkoli robotem a jakýmkoli nadřazeným řídicím systémem. Jádrem systému je software AI vyvinutý společností SCHUNK v kombinaci s intuitivním uživatelským rozhraním.

  Foto: Schunk
 • HANNOVER MESSE zahájen. Co je na programu?

  22. dubna byl otevřen strojírenský veletrh v Hannoveru. Pokud už jste tam, jistě víte proč. Pokud jste v Česku ve své kanceláři, stojí vám za to prozkoumat pěkně zpracované webové stránky této důležité události, plné videí a čerstvých zpráv.

  Hlavními tématy jsou letos Průmysl 4.0 a Logistika 4.0, umělá inteligence, 5G sítě, bezemisní výroba a vodíkové technologie. Podrobný program neleznete zde.

 • Profika vyprodává sklad, celou řadu strojů nabízí se slevou

  Profika otevírá nový sklad strojů, ty ze staršího proto vyprodává a nabízí je za výrazně výhodnější ceny. Zájemci tak mohou pořídit stroje od nejmenšího průměru tyče například dlouhotočný automat Hanwha XD10Y až po vlajkovou loď mezi Swiss Turn, tříkanálový stroj STL42HN do průměru tyče 42 mm. Všechny nabízené stroje jsou s protivřetenem s velkým množstvím nástrojových jednotek včetně poháněných a podavačem tyčí.

Zobrazit nejnovější