Rychlý přehled

 • Výroba strojů a zařízení dál táhne dolů výkon českého průmyslu

  Průmyslová produkce v březnu pokračovala v poklesu, který meziročně činil 2,7 %. Výrazně se na tom podílel obzvlášť segment výroby strojů a zařízení, včetně kovoobráběcích strojů. Produkce nadále klesá v kovodělném průmyslu, v hutnictví a slévárenství. Proti tomu vzrostl počet nově nasmlouvaných zakázek v automobilovém průmyslu, zejména ve výrobě světelných komponentů pro vozidla. Pokračující pokles zaznamenává i průmyslová produkce v evropské sedmadvacítce, a to o 5,4 %. Německo se propadlo o 6,1 %, když například výroba elektrických zařízení u našeho západního souseda si pohoršila o 16,1 % a výroba motorových vozidel o 11,1 %.

 • Integrovaná střední škola v Hodoníně se dočká moderních frézařských dílen

  Frézařským dílnám v Integrované střední škola v Hodoníně hrozilo uzavření z důvodu nevyhovujícící statiky. Kraj schválil jejich záchranu, jednak dojde k opravě budovy a v druhém sledu k modernizaci strojového parku.

 • HP a Ferrari představí nové společné logo

  Dvě ikonické světové společnosti uzavírají nové, několikaleté partnerství. Spojení dvou celosvětově známých a úspěšných značek se vyznačuje společným závazkem rozvíjet udržitelné inovace a urychlovat účelné technologie v týmu Scuderia Ferrari Formula 1, týmu Scuderia Ferrari Esports a Scuderia Ferrari Driver Academy. Ferrari bude nově využívat pokročilé technologie a služby HP, včetně adaptivních počítačů a zařízení, produktů a služeb pro spolupráci a tiskových funkcí, které pomohou zvýšit výkon na trati i mimo ni.

  Logo HP se poprvé objeví na vozech F1 před Velkou cenou Miami, která je naplánována na 3.-5. května, kdy tým začne závodit jako Scuderia Ferrari HP. Pod novou značkou bude závodit také tým Scuderia Ferrari Esports a vůz Scuderia Ferrari řízený Mayou Weugovou v čistě ženské sérii F1 Academy, zahájené v roce 2023.

 • Perovskity mohou zdvojnásobit výrobu energie ze slunečního záření

  Absolvent FSI Pavel Klok získal tříleté stipendium pro mladé vědce. V centru jeho zájmu jsou perovskity – materiály objevené na Urale v roce 1839 s potenciálem nahradit například křemík ve fotovoltaických panelech. Takové solární články by mohly být až dvojnásobně účinné než ty současné. „Soustředím se na nový způsob charakterizace materiálu, který by mohl pomoci v jeho optoelektronické aplikaci, zejména fotovoltaice, ale třeba také u LED diod, případně pro detekci ionizujícího záření,“ říká Pavel Klok.

 • Divizi Industry společnosti Schneider Electric vede nová manažerka

  Schneider Electric patří mezi nejvýznamnější dodavatele softwarových řešení pro řízení energií a průmyslovou automatizaci na světě a je průkopníkem v oblasti digitální transformace průmyslu. Počátkem března získala divize Industry pro Českou republiku novou obchodní ředitelku. Stala se jí zkušená obchodní manažerka s bohatou praxí z technicky náročného prostředí – mezinárodních společností Honeywell či Microsoft, Magda Blouin. Jejím cílem bude nejen zvyšovat tržní podíl Schneider Electric, ale také podporovat obchodní výsledky týmů systémových integrátorů, výrobců strojů a průmyslových koncových uživatelů. Její příchod do Schneider Electric představuje posílení vedení společnosti v oblasti prodeje a strategického rozvoje, a to v souladu s vizí společnosti, že digitalizace a elektrifikace jsou cestou k udržitelnosti.

Zobrazit nejnovější