Provoz Poldi oficiálně skončil

Redakce Redakce
— vydáno 22. ledna 2018

Provoz zadlužené kladenské huti Poldi, která je od prosince v konkurzu, oficiálně skončil. Potvrdilo to nedávné usnesení soudu zveřejněné v insolvenčním rejstříku. Podnik má jít podle rozhodnutí věřitelů do dražby.

Dluhy Poldi dosahují stovek milionů korun. Zhruba 150 zaměstnanců dostalo výpověď pro nadbytečnost už v prosinci. Rozhodnutí o termínu dražby je závislé také na zpracování znaleckého posudku, který oficiálně odhadne hodnotu společnosti. Poldi se dlouhodobě potýkala s dluhy, zaměstnanci opakovaně nedostávali mzdy, a to i několik měsíců. Některé provozy fungovaly naposledy v prvních měsících loňského roku. Soud v březnu povolil reorganizaci společnosti, vedení se ale nepodařilo splnit její podmínky, například splacení dluhů, které vznikly před úpadkem společnosti. Dohodou neskončila ani jednání v novým investorem, který projevil zájem minulý rok v létě.

Podle obchodního rejstříku patří společnost Poldi skupině Rucarto Limited zapsané na Kypru. Podnik tvoří provozy ocelárny, kovárny, dokončující výroby a tepelného zpracování.

Další článek: Zetor loni hospodařil se ziskem