Rozeznáte padělaná ložiska od pravých?

Redakce Redakce
— vydáno 7. října 2020

Ložiska jsou vysoce ohroženou skupinou výrobků v epidemii padělatelství. S šířením falešných výrobků, často označených originálním logem, bojují všichni velcí výrobci ložisek.

Inzerce

Když je v sázce pověst firmy, žádný nákupčí nebo inženýrský tým se nechce chytit do pasti nákupu padělaných ložisek. Společnost NSK investuje každý rok velké prostředky do identifikace a soudního stíhání pirátských výrobců, ale je jí jasné, že nejlepším způsobem, jak zastavit výrobu padělků, je omezit poptávku po nich. Informovat zákazníky, jak identifikovat repliky ložisek a vyhnout se jejich nákupu. Většina koncových uživatelů, kteří si koupí padělky, věří, že si pořídili originální výrobek.

Obě tato ložiska jsou padělky: první se prozradilo nesprávným balením (vlevo), druhé nemá označení (vpravo)

Využívejte ověřené zdroje

Cestou, jak získat záruku, že pořízená ložiska jsou pravá, je nákup od ověřených prodejců. Jestliže uživatelé nakupují prémiová ložiska od prodejce, který je označený jako Autorizovaný distributor nebo Autorizovaný dealer, mohou si být jistí, že uplatňuje přísné procedury zajišťující vysokou kvalitu.

Jsou-li nějaké pochybnosti o pravosti ložisek, je možné provést několik základních kontrol, které pomohou identifikovat originální výrobky. Pro začátek zkontrolujte značení. Absence značení je zjevnou známkou, že ložisko je padělek. Jestliže je značení přítomno, je shodné se standardním značením výrobce a je umístěno ve stejné oblasti jako na zaručeně originálním ložisku? Neshoda ukazuje na nelegálního výrobce.

Ačkoliv jsou si podobná, mají obě ložiska, originální (vlevo) a padělané (vpravo), některé vzhledové odlišnosti, např. osazení na válečcích

Nedostatečné standardy kvality

Dalším faktorem, který pomůže identifikovat falešná ložiska, je jejich špatná kvalita. Při podrobné prohlídce valivých těles a oběžných drah je někdy možné zjistit hrubý povrch nebo nestandardní vzhled válečků.

Jiným místem, kde se mohou padělky ložisek prozradit, je balení. Uživatelé by měli nejprve zkontrolovat, zda jsou ložiska správně zabalena. Když odstraníte přepravní obal, prozkoumejte krabice s ložisky. Jsou podobné těm, které jste dostávali dříve? Vždy zkontrolujte, zda mají krabice správné značení a zda je na nich originální logo.

Pokud se chcete o tématu padělaných ložisek dozvědět více, navštivte www.stopfakebearings.com.

Další článek: Software ROBOTemplate usnadňuje programování robotů ABB