Rychlý přehled 2/11/2012: Stavba pátého bloku elektrárny Dukovany dostala zelenou

Redakce Redakce
— vydáno 3. listopadu 2012

Škodovka pojede i přes svátky

Octavie, Rapidy a Toleda se budou vyrábět ve škodovce i mezi vánočními svátky. Konkrétně 27. a 28. prosince. Zaměstnanci, kteří tyto dny do práce nastoupí, dostanou jako bonus za každou odpracovanou směnu 600 korun. Očekává se nástup 5 000 zaměstnanců v celém toku výroby. Informovalo tom Škodovácký odborář.

Škoda Transporation chce dodat tramvaje do Turecka a Izraele

Škoda Transportation by ráda dodala 60 kusů tramvají do tureckého města Konya a dále do švýcarského Curychu. „Podle našich informací to v Turecku vypadá nadějně, dali jsme nejlepší cenovou nabídku,“ uvedl generální ředitel škodovky Josef Bernard. Vedle tohoto kontraktu prošla Škoda Transportation kvalifikací na dodávku 150 vlakotramvají LRV do Tel Avivu v Izraeli. Zprávu přinesl web E15.cz.

Elektrobusy v Praze končí

Elektrobusy, které jezdily až do loňského listopadu po pražské Malé straně, již definitivně nepotkáme. Italský výrobce je odkoupil zpět. Autobusy byly velmi poruchové a tyto poruchy nebyl dopravní podnik schopen sám opravit. Po jednoleté odstávce v hostivařských garážích se tak vrátily nazpět ke svému výrobci. „S ohledem na tyto skutečnosti došlo k uzavření obchodního závazku, ve kterém se dodavatel zavázal zpětně odkoupit oba elektrobusy za vzájemně odsouhlasenou cenu,“ zmínila Aneta Řehková z tiskového oddělení Dopravního podniku. Informoval o tom iDnes.cz.

Stavba pátého bloku elektrárny Dukovany dostala zelenou

Po úterní návštěvě dukovanské jaderné elektrárny schválil ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba výstavbu pátého bloku elektrárny. „Výstavbě pátého bloku budou předcházet různé schvalovací procesy, například posouzení dopadů na životní prostředí. Příprava na ni by tedy musela probíhat od roku 2023. Počítejme, že samotná realizace výstavby by probíhala pět let, takže aby byl splněn rok dostavby 2035, muselo by se s výstavbou začít v roce 2030,“ zmínil ministr Martin Kuba.

Ztráta ochoty podnikat na Slovensku

Slovenské firmy letos méně investují. Zatímco loni měly podniky půjčeno přes 16 miliard eur, letos ke stejnému období je to o 230 milionů méně. Na slovenskou ekonomiku tak začíná v plné výši doléhat současná dluhová krize eurozóny a nejistota ohledně dalšího vývoje měny. „V prostředí oslabení externí poptávky a zpomalení meziroční dynamiky slovenského vývozu nepřekvapuje, že firmy revidovaly směrem dolů investiční a modernizační plány,“ zmínil analytik Volksbank Vladimír Vaňo. Informace přinesl web E15.cz.

Další článek: Komet Group představuje maximální výkon a rozměrovou přesnost vrtání